Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Молода режисерка чернігівського драмтеатру осучаснила п’єсу Карпенка-Карого «Наймичка»


Молода режисерка чернігівського драмтеатру осучаснила п’єсу Карпенка-Карого «Наймичка»

На чернігівців чекає прем’єра. Молода режисерка театру імені Тараса Шевченка Анастасія Кузик поставила осучаснену історію класичної «Наймички» за драматичною п’єсою Івана Карпенка-Карого.Анастасія Кузик, режисерка Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка: «Ми були дуже толерантні з автором і лише скорочували текст. Весь він лишився оригінальний, лише у скороченні».

Для постановки спектаклю Анастасія виграла грант Президента України у розмірі 139 тисяч гривень. Протягом 10 місяців створювався цей мистецький проєкт. Класика Карпенка-Карого втілена в ньому свіжо і є актуальною.

Анастасія Кузик, режисерка Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка: «Нам не складно було осучаснити, тому о мотивації, які несуть з собою персонажі, все дуже тотожно до нашого життя. Тому з цим проблем ніяких не було. Звісно, у нас виникло незвичне рішення – костюми сучасні, у нас один з героїв слухає музику в плеєрі, хтось знімає на телефон, - і текст нам не завадив це зробити».

Афіша спектаклю, яку створив художник-сценограф Максим Лапко, також відповідає сучасності.

На думку головного режисера театру Андрія Бакірова, «Наймичка» у постановці Анастасії Кузик кардинально відрізняється від тих вистав за п’єсою Карпенка-Карого, які йдуть на сценах країни.

Андрій Бакіров, художній керівник, головний режисер Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка: «Це прекрасно, коли театр має своє обличчя через виставу, коли театр відчуває якось по-своєму проблематику тієї чи іншої драматургії, і та мова, якою намагається режисер за допомогою акторів, спілкуватися з публікою».

Драматична історія «Наймичка» складається з одного акту і відбуватиметься в експериментальному просторі «Глядач на сцені».

Прем’єра вистави відбудеться 6 та 7 грудня о 18:30.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вистава, «Наймичка», драмтеатр, Анастасія Кузик, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект