Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Висока смертність і низька народжуваність. Така динаміка зберігається у Чернігові


Висока смертність і низька народжуваність. Така динаміка зберігається у Чернігові

Висока смертність і низька народжуваність.

У нашій області і Чернігові зокрема продовжується спостерігатися саме така динаміка. Про це говорив під час звіту начальник управління охорони здоров’я на ранковій нараді у муніципалітеті.Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я: «Якщо брати природний приріст, спостерігається скорочення на 1362 особи».

Аби цю ситуацію покращити, міський голова у 2017 році ініціював запровадження у Чернігові програми підтримки народжуваності. Сім’ям з немовлятами місто виділяє кошти: 5 тисяч на першу дитину, 10 тисяч на другу і 20 тисяч на третю.

Стосовно вищезгаданих показників, то така демографічна ситуація властива всім регіонам України. За винятком Волині і Закарпаття, які мають позитивні сальдо, каже Владислав Кухар.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми втрачаємо людей – найголовніший потенціал, – тому ми щось робимо не так. Наша помилка, всіх українців, мені здається, в тому, що ми постійно велися на провокації щодо другорядних питань, які розділяли нас. І ми втрачали, і країна, час. А з часом ми втратили орієнтири».

Населення Чернігова старішає. За останній рік середній вік містян збільшився на 3 місяці. Якщо ж говорити про тривалість і життя, то в Україні вона найнижча у Європі. Чоловіки живуть у середньому 66,7 років, а жінки 76,5.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я: «Основні причини смертей. Ця тенденція вже, можна сказати, є традиційною в Україні останні 20 років. На першому місці це серцево-судинні та цереброваскулярні хвороби. Друге – онкологія. Третя – зовнішні причини. Маються на увазі травми, отруєння і інше».

Під час свого звіту начальник управління охорони здоров’я повідомив про оптимізацію медичної галузі Чернігова. Скорочено близько 200 посад, кількість працівників наразі 4418 осіб, фінансується ця сфера у цьому році у співвідношенні 60/40: більша частина – це гроші державної субвенції, 80% яких йде на зарплати, решта на виконання програм, кошти ж з чернігівської казни розподіляються між зарплатами, ремонтами, закупівлею медичного обладнання, оплатою комунальних та фінансування міських програм, спрямованих на профілактику, наприклад, онкологічних захворювань чи цукрового діабету.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я: «Завдяки увазі міської влади, персонально нашого мера, Чернігів зараз знаходиться на 2 місці в Україні щодо комп’ютеризації і придбання медичних електронних систем задля повноцінної роботи первинної медичної допомоги в програмі eHealth, і на перспективу вторинної медичної допомоги теж».

Поступово у лікарнях встановлюють електронні системи для запису на прийом до лікарів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Владислав Кухар, звіт, муніципалітет, смертність, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект