Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ринок землі потрібний, але не у такому варіанті, як пропонується зараз


Home net

Ринок землі потрібний, але не у такому варіанті, як пропонується зараз

Позачергова сесія обласної ради. Серед 6 питань порядку денного відразу кілька є зверненнями місцевих обранців до керівництва країни. Перш ніж перейти до їх розгляду, вони відзначають Леоніда Яковишина і Андрія Дериземлю, яким рішенням минулої сесії присвоєне звання «Почесний громадянин».Але під час своїх виступів вже почесні громадяни практично відмовилися від вдячних промов і говорили зокрема про недопущення запровадження ринку землі в Україні, у такому варіанті, як пропонується зараз.

Леонід Яковишин, Почесний громадянин Чернігівської області: «Я задаю вам питання і собі: ринок землі нам потрібен? Так, безумовно, потрібен ринок землі. Але який ринок? Не цей, який сьогодні пропонується. Ринок землі повинен бути, де основним гравцем повинна бути держава. Повинен бути створений земельний банк і держава викупати паї. Держава, а не синдикати».

Свою позицію з цього приводу висловив перед депутатами облради та присутніми і Владислав Атрошенко. На його думку, введення в дію механізму ринку землі неможливе і неправильне на даному етапі історичного розвитку України. Зокрема і через відсутність цільових напрямків при укладанні бюджету країни на 2020 рік.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я дві каденції працював членом бюджетного комітету, тому, звісно, все що стосується бюджетного процесу я знаю. Завжди бюджет був принциповий документ, який закладав якісь напрямки, стратегії розвитку держави. Які напрямки закладає бюджет на 2020 рік? Замість того, щоб ми зосередили увагу на розвитку країни, на розвитку окремих галузей, промисловість, аграрне господарство. Єдине, про що ми можемо сьогодні говорити, це продаж землі».

Відкрити ринок землі саме зараз, значить відкрити скриньку пандори. Одне з побоювань – українські землі опиняться в руках іноземців чи великих агрохолдингів, що унеможливлює існування фермерів, через їх низьку купівельну спроможність. Ще один страх, що землю скуповуватимуть за невигідними для її власників цінами та умовами.

Владислав Атрошенко називає українські землі нематеріальним активом, яким, аби розпоряджатися, потрібно думати на два кроки вперед.

Перш ніж запускати ринок землі, потрібно ретельно до цього підготуватися, а не приймати наспіх доленосні рішення, переконаний міський голова.

Градоначальник Чернігова та депутатський корпус муніципалітету ще раніше також направили звернення зі своєю позицією стосовно цього питання до керівництва країни.

Стосовно звернення депутатів обласної ради, то вони просять керівництво країни продовжити мораторій на продаж землі, допоки не буде врегульована ситуація у країні з децентралізацією і війною, та не будуть створені економічні умови для запровадження ринку землі. А також вимагають створити єдину концепцію розвитку агропромислового комплексу і провести референдум, на якому українці визначать, хто як і скільки купуватиме землі.

Валерій Куліч, депутат обласної ради: «Наша позиція наступна, ринок землі має бути, але правом по купівлі української землі має бути держава у вигляді об’єднаних територіальних громад. Тоді можливий симбіоз громади, яка здає в оренду землі, і орендаря, який буде зацікавлений співпрацювати з громадою. Скажіть будь ласка, якщо в районі роздерибанять землю, чи буде зацікавленість людей, які туди прийдуть, щось утримувати і щось робити для тих громад, які там знаходяться? Тому ще раз хочу підкреслити, купівлю-продаж має визначати референдум, і хай люди на референдумі скажуть, чи має це бути базар, чи має виключно держава право купівлі землі. І це буде дійсно державницька позиція, і ми нашому селу в подальшому заложимо бюджет розвитку».

Нагадаємо, що в незалежній Україні ніколи не було повноцінного ринку сільськогосподарської землі, а з 2001 року діє формальна заборона на її продаж. Землю можна лише здавати в оренду.

Закон, який у першому читанні прийняли у цьому році депутати Верховної Ради з 1 жовтня 2020 року припиняє дію мораторію.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ринок землі, сесія, облрада, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект