Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель і провести референдум: таке звернення підтримали депутати облради


Продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель і провести референдум: таке звернення підтримали депутати облради

Не розглядати у другому читанні законопроект щодо продажу сільськогосподарських земель, продовжити мораторій на їх продаж і провести референдум з цього приводу. Таке звернення до Президента, Прем’єра та Верховної Ради сьогодні підтримали депутати облради на позачерговій сесії. Проект рішення внесли голови 4 фракцій та 1 депутатської групи. Це Сергій Гайдай від «Аграрної партії», Іван Якуб від «Батьківщини», Олег Авер’янов від «Радикальної партії», Сергій Сергієнко від «Блоку Петра Порошенка» та Валерій Куліч від депутатської групи «Чернігівщина – рідний дім». Рішення ухвалили з третього разу через те, що перестала працювати електронна система голосування. «За» проголосували 44 депутати із 49 присутніх.У 5-х депутатів не спрацювала електронна система. Результати їхнього голосування оприлюднять на сайті облради.

«У зверненні ми просимо не зміни до того Закону 2178-10, а не розглядати у другому читанні цей Закон. Це перше. Друге: ми просимо продовжити мораторій на ринок сільськогосподарської землі доти, доки не буде врегульована ситуація в державі – ситуація з війною, ситуація з децентралізацією, ситуація з міграцією – не будуть створені економічні умови для запровадження землі», - каже заступник голови облради Арсен Дідур.

«Провести референдум, в тому числі, хто буде купувати, як буде купувати, скільки буде купувати. Це повинен вирішувати народ, а Верховна Рада уже повинна прийняти за дорученням нашого народу».

Валерій Куліч, депутат облради, керівник депутатської групи «Чернігівщина – рідний дім» говорить:
«Проводити референдум заборони продажу – не зовсім коректно. Ми не можемо заборонити, але ми можемо визначити на референдумі, хто має бути покупцем української землі.

Викуповувати землю повинна виключно держава у вигляді ОТГ. Так складається, що в нас у грудні вибори в ОТГ, у лютому-березні закінчується реформа децентралізації. Ми будемо мати 100% ОТГ на території Чернігівської області. Відповідно, якщо забрати сьогодні землю у цих громад, що в громаді залишиться, за рахунок чого вони будуть формувати бюджет розвитку? Тому наша позиція наступна: ринок землі має бути, але виключно правом купівлі української землі має бути держава у вигляді ОТГ».

Нагадаємо, законопроект №2178-10 Верховна Рада ухвалила у першому читанні 13 листопада. Це рішення підтримали 240 нардепів. 227 – від «Слуги народу» та 13 позафракційних. За ним, купувати землю можуть громадяни України, компанії - засновані за вітчизняними законами, територіальні громади й сама держава. Іноземці та особи без громадянства - мають право успадкувати ділянку, але зобов’язані збути її - впродовж року. Компанії, які контролюють іноземці, підприємства, створені не за українськими законами та інші держави, - до 2024-го року купувати землю не можуть. Загалом, один власник може мати 35% госпОдарських угідь ади, 8 - у межах області або півпроцента - на рівні країни. Переважне право на купівлю землі - має орендар. Ті, хто оформив постійне користування або успадкував довічне володіння ділянкою, - можуть викупити її в розстрочку до 5-ти років.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мораторій, сесія, облрада, продаж земель, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект