Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » В центрі оновленого скверу навпроти ЧНТУ встановили скульптуру з індійського піщаника під назвою «Сім’я»


Нормовен

В центрі оновленого скверу навпроти ЧНТУ встановили скульптуру з індійського піщаника під назвою «Сім’я»

Сьогодні у Чернігові урочисто відкрили оновлений сквер навпроти національного технологічного університету. Його ремонт розпочали торік. Зі слів начальника управління житлово-комунального господарства міськради Ярослава Куца, реконструкція тривала два роки через зміну підрядника. У сквері переклали пішохідні доріжки, замінили освітлення та лавки, вклали газон. В центрі встановили скульптуру з індійського піщаника під назвою «Сім’я». Загалом на ремонт витратили 7 мільйонів 800 тисяч гривень.Так сьогодні об 12:30 відкривали оновлений сквер у Чернігові на розі вулиць Рокоссовського та Шевченка. Його реконструкцію почали в минулому році, завершили зараз. Торік роботи починала компанія «Буд Актив Груп». З ними розірвали договір, каже начальник управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц.

«Є підрядники, які не завжди мають можливість в повному обсязі виконувати якісно роботи, які вони виграють на тендерах. Ми знайшли з ними розуміння, вони погодились, що в них немає ні фаху, ні сил. Ми розірвали договір, провели інший тендер. Найголовніше що питання вирішене».

Поновили роботи всередині вересня. Обрали нового підрядника – фірму «Сівертехбуд», та збільшили ціну ремонту на 1 мільйон 900 тисяч гривень.

«В проект додали тротуар, цей проект закінчили до вулиці Просвіти, зробили зупинку, вирівняли всю ту площу, привели до ладу не тільки територію скверу, а і вздовж Шевченко до вулиці Просвіти.

Левова частина фінансувалась з державного бюджету – субвенція з державного бюджету 7 мільйонів, 800 тисяч – кошти міського бюджету».

В центрі – скульптура київського митця Олексія Владімірова з індійського піщаника під назвою «Сім’я».

«Така фундаментальна ідея, що все ж таки наша держава, наша громада тримається на сім’ї. А сім’я починається ще зі студентів», - каже Ярослав Куц.

На відкриття прийшли жителі сусіднього будинку. Батько Наталії Дугіної - Іван Тимошкін – 50 років тому заклав тут сквер.

Політична партія Владислава Атрошенко

«Тут був пустир, а понад дорогою була канава. Коли йшли дощі, вона стояла з водою. З вікон нашого будинку було сумно на це дивитися. От по деревцю він сюди приносив. Щось вкапував самостійно, допомагали сусіди, допомагав йому також студент і наш сусід Євген, який також тут присутній. Він також допомагав носити великі дерева. Всього було висаджено близько 800 дерев», - розказує історію створення скверу Наталія Дугіна.

Євгеній Тищенко додає: «Я живу в цьому будинку і багато років був свідком того, як покійний Іван Якович Тимошкін, висаджував оці дерева. Оці крайні я також допомагав, ми з-за Десни носили, з тієї сторони вулиці, і посадили парк».

Окрім сусідів на відкритті були студенти Чернігівського національного технологічного університету.

«Замість пари нас запросили. Сказали, що буде відкриватися новий сквер, ми дуже захотіли подивитися на нього і тому прийшли усі разом. – Вас багато прийшло? – Так увесь поток 2-го курсу», -розповідає студентка 2-го курсу Валерія Кот.

З цього приводу ми намагалися отримати коментар ректора університету Сергія Шкарлета. Слухавку він не зняв. Студентам під час урочистого відкриття міський голова побажав таке.

«Всіх вітаю з цією подією, і мрію про те, щоби більшість із вас залишалося в місті, працювало і робило місто прекрасним».

Присутні оцінили сквер так.

Валерія Кот, студентка 2-го курсу Чернігівського національний технологічний університет
: «Дуже сподобалося, краще, ніж було звичайно».

Євгеній Тищенко, мешканець будинку на вул. Шевченка, 112: «Ми тут постійно гуляємо, тому будемо ходити. Пам’ятник – в мене враження неоднозначне, я поки не можу зрозуміти».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сквер, скульптура, реконструкція, Ярослав Куц, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект