Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Батько Дениса Чаленка привіз до ДБР понад десяток прізвищ некомпетентних правоохоронців


Нормовен

Батько Дениса Чаленка привіз до ДБР понад десяток прізвищ некомпетентних правоохоронців

Вимагати від ДБР узятися їхню справу та покарати некомпетентних поліцейських, збираються батьки загиблого місяць тому в Прилуках 14-річного Дениса Чаленка. У четвер ввечері, 28 листопада, містяни знову зібралися на мітинг, а зранку 29 листопада батько приїхав у Київ зі своїм адвокатом у Державне бюро розслідувань. Подробиці у сюжеті.

>

Із центрального офісу ДБР Віктора Чаленка відправили до Територіального відділку державного бюро розслідувань, де він 3 години разом з адвокатом перебував на допиті. Він розказав, що має кілька десятків прізвищ правоохоронців, які вели себе не компетентно і покривали вбивство його сина. До самого ж офісу центрального офісу ДБР він прибув у п’ятницю, 29 листопада, без попередження. Його ніхто не викликав, аби дізнатися про стан справи. Справа в тому, що заяву про не компетентність Прилуцької та Чернігівської поліції батько направив до ДБР ще 6 листопада. Після спілкування виявилося, що до Єдиного досудового реєстру вони занесли цю справу аж 21 листопада. Мова йде про не компетенцію саме Прилуцької та Чернігівської поліції, адже зараз, як ми знаємо, якийсь час розслідуванням займається головне слідче управління Києва, тож це окреме кримінальне провадження щодо не компетенції правоохоронних органів, які вели себе зверхньо і навіть грубо одразу після вбивства сина.

Віктор Чаленко, батько загиблого: «Повне розслідування щодо поліції та експертах, по всіх слідчих, по начальнику поліції, що вони покривали це діло, вони його повністю замовчували. Хто їм це все оплачує і кого вони покривали».

Анжеліка Іванова, речниця Державного бюро розслідувань: «Стаття так і звучить власне приховування злочину частина 1. Мається на увазі особливо тяжкого злочину, тому що мова йде про вбивство неповнолітнього. У разі доведення вини кола осіб, яке буде визначене, загрожує арешт на строк від 3 місяців або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк».

Політична партія Владислава Атрошенко
Жодних конкретних прізвищ і конкретних дат, коли ДБР збирається розібратися з цим питанням, так і не назвали. А саме цього і вимагають батьки Дениса. Нагадаємо, 14-річного Дениса Чаленка знайшли 29 жовтня на коліях у Прилуках. Тоді правоохоронці одразу сказали, що його збив потяг. Проте батьки не повірили і розпочали власне розслідування. За 200 або 30 метрів від місця, де знайшли Дениса, вони знайшли краплі крові та сліди побиття. Потім вийшли на мітинг і усі Прилуки проти свавілля поліції. Вони ламали двері і палили шини.

З огляду на численні протести людей, поліція через місяць після смерті Дениса, таки перекваліфікувала статтю. Раніше це було ДТП з порушенням правил дорожнього руху, нині це навмисне вбивство.

Та досі немає результатів незалежної експертизи. Люди чекають на ці результати вже наступного тижня. Але вони налаштовані дуже рішуче – будуть контролювати і ДБР, і місцеву поліцію, і будуть виходити на мітинги, і готові знову палити шини, якщо це буде треба.

Світлана Чаленко, мати загиблого: «Повірте, набагато більше буде людей. Якщо результати нас не влаштують, ми будемо робити ексгумацію тіла. Як це не важко, як це не дорого, але ми будемо робити, ми буде йти до кінця. Ми будемо палити шини, бо це вже тихенько не закінчиться».

Варто додати. Весь день поки журналісти спілкувалися з батьком, поки він з’ясовував, куди йому податися, звідки йому чекати відповідей, батько сказав, що достатньо вже стомився від всього цього процесу. На будь-якій ланці – або в поліції, або в ДБР – треба всіх підштовхувати. Проте він все одно налаштований рішуче, сказав, що буде йти до кінця і домагатися правди. Також він дякує всім, хто його підтримує, всім людям, які виходять на протести.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ДБР, Денис Чаленко, розслідування, Прилуки, 1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект