Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Головна редакторка газети «День» Лариса Івшина презентувала у Чернігові книгу «День вдячності»


Головна редакторка газети «День» Лариса Івшина презентувала у Чернігові книгу «День вдячності»

Видання розповідає історії іноземців, які свого часу бачили місце і неповторність України в світі, відстоювали її свободу та добре ім’я, допомагали їй ідентифікувати себе. Це ті люди, яким хочеться подякувати від імені усіх українців.Книга, на думку авторів, є початком повернення до гуманістичної, цивілізованої системи координат, морального одужання нашого суспільства.

Лариса Івшина, головна редакторка газети «День», авторка ідеї книги: «Вдячність – це рятівний шанс для того, хто вдячний. Зовсім не для того кому, а для того хто».

Ігор Сюндюков, автор статей, один з упорядників книги: «Невдячність не є приватною справою ну дуже духовно розвинутих людей, сума невдячності в сукупності дає вкрай небезпечні глобальні наслідки, і ми в цьому переконуємось».

Авторка ідеї книги Лариса Івшина стверджує, що вдячність це дієва пам’ять народу, яка допомагає йому об’єднатися у щирості та оговтатися від пережитих потрясінь. Особливо від постгеноцидних травм минулого століття, таких як Голодомор.

Лариса Івшина, головна редакторка газети «День», авторка ідеї книги: «Ми починали історичну тему в газеті «День» в умовах, коли пам’ять про Голодомор була майже, найбільше або цілковите табу. І я пригадую ці перші тексти, пригадую оціпеніння читачів – невже так можна, невже вже можна, невже за це нічого не буде. І так пробивалася та правда».


Правда про Голодомор пробивалася в українському суспільстві багато в чому завдяки одному з героїв книги – американцю Джеймсу Мейсу. Він досліджував цю тему в США, а потім і в Україні. У газеті «День» Мейс також першим опублікував історію валійського журналіста Гарета Джонса, який розповів західному світу про Голодомор. Розслідування цього журналіста лягло в основу фільму «Ціна правди», який вже цього четверга виходить у широкий український прокат.

Лариса Івшина, головна редакторка газети «День», авторка ідеї книги: «Але мені не вистачає однієї складової. Я хотіла б, щоб в розкрутці цього фільму обов’язково приймали участь українські журналісти, які будуть казати, що правду, вперше ці імена Гарета Джонса, озвучив в Україні Джеймс Мейс».

Джеймс Мейс двічі бував у Чернігові – у 2002 та 2003 роках, та спілкувався з місцевими науковцями.

Володимир Бойко, автор публікації в книзі: «Він був дуже чутливий до трагедій інших народів. Не лише до українського. Так сталося, що він захопився цією темою. «Ваші мертві обрали мене», це його фраза».

Сергій Бутко, представник інституту Національної пам’яті: «Він сказав: «Я не думав, що Україна буде настільки вражена репресіями і голодом, настільки буде травмовано суспільство». Це те, про що ми зараз в голос говоримо, це ті психологічні травми, які долаються 3-4 покоління».

У залі, де нині відбувалася презентація Джеймс Мейс, виступав перед істориками, викладачами, студентами та держслужбовцями, тож нині тут хочуть встановити меморіальну дошку на його честь.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: газета «День», Лариса Івшина, презентація книги, «День вдячності», Голодомор, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект