Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Про що говорив міський голова з народними депутатами на зустрічі Асоціації міст України


Home net

Про що говорив міський голова з народними депутатами на зустрічі Асоціації міст України

Що чекає на місцеві бюджети наступного року?
20 листопада представники Чернігівського відділення Асоціації міст України обговорювали проблемні питання з народними обранцями. На зустріч з головами ОТГ, міських та селищних рад приїхали парламентарі від Чернігівщини.Валерій Зуб, народний депутат України: «Те, що ви нам надаєте, ми з цим і звертаємось до вищого керівництва держави, виносимо це на розгляд комітетів, Верховної Ради».

Останнім часом у громадах назріло багато питань. Наприклад, сплата ПДФО за місцем реєстрації, а не проживання, необхідність дофінансовувати делеговані державою повноваження на завершеність реформи децентралізації та інше. Непрогнозованою на наступний рік залишається і ситуація з медициною.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Очікувана субвенція на перший квартал 57 мільйонів. При цьому ми дофінансуємо 23 з кишені платників податків міста. По суті кажучи, порушення бюджетного Кодексу. І ми не знаємо прогнозів, що буде з медициною, в якій кількості будуть гроші, як вони наздоженуть пацієнта, що буде робитися».

У квітні має завершитися реформа другої ланки. Медзаклади фінансуватиме Національна служба здоров’я, у відповідності до підписаних декларацій та за фактично надані послуги. Інші витрати на функціонування медзакладів, скоріш за все, ляжуть на місцеві бюджети.

Валерій Зуб, народний депутат України: «Краще не буде. По кількості коштів, приблизно буде так же, як в минулому році. Але гірше в тому, що практично все утримання закладів перейде на місцевий бюджет. Тобто якщо раніше була субвенція, то НСЗ буде фінансувати тільки медичні послуги – операція, консультація і все інше».

Поступово на місцеві бюджети перекладають все більше витрат, які б мала покривати держава. Разом з тим розповсюджується інформація про те, що грошей на місцях стає більше, що не відповідає реальному стану речей, наголосив на зустрічі міський голова Чернігова.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На самоврядні повноваження ми скорочуємо видатки у 2020 році, по відношенню до 2019 року, на 133 мільйони гривень».

За словами міського голови, сьогодні міста і громади живуть в ситуації, коли не знають, що їм завтра доведеться дофінансовувати. Тож від народних обранців місцеве самоврядування просить стабільності і прогнозованості.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Зафіксуйте нам чітко, щоб ми розуміли, що бюджетоутворюючі податки у нас фіксовані, вони лишаються. І віддайте нам адміністрування на рівні закону. Ми візьмемо їх на утримання, зекономим кошти, але ми більш ефективно будемо займатися і акцизом. Немає більшої замотивованості, ніж громади свого податку».

Головне завдання депутатів від Чернігівщини перед своїми виборцями – відстоювати справедливий розподіл коштів для нашої області. Як приклад, Владислав Атрошенко навів відшкодування збитків від повені 2018 року та розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На Чернівці пішло 228 мільйонів, на Чернігівську область пішло 115. У нас була повінь. Я розумію повені більш серйозні, гірські ріки і вони більше руйнують, але ж вони зносять ті самі будинки, які роками не змінюються. Туди гроші йдуть, а до нас не йдуть. Ми подавали на 58 мільйонів, я можу в цифрах помилитися трошки, 16 на комунальні, а 30 на людські проблеми, - ці кошти ми не отримали, як не билися. Сотні мільйонів на Західну Україну на річки йдуть».

Зменшення бюджету розвитку для Чернігова небезпечне не тільки тим, що певні роботи чи об’єкти будуть недофінансовані, є серйозна загроза втратити проєктні організації, підрядників та робочі бригади, які поїдуть з міста в столицю чи за кордон.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Асоціація міст України, нардепи, бюджет, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект