Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Підвищення заробітних плат і зменшення коштів на розвиток - яким буде бюджет 2020-го?
УБП


Home net

Підвищення заробітних плат і зменшення коштів на розвиток - яким буде бюджет 2020-го?

Підвищення заробітних плат і зменшення коштів на розвиток Чернігова, - проєкт міського бюджету на 2020 рік публічно презентували під час щотижневої розширеної наради у муніципалітеті.Так, дохідна частина кошторису очікується трохи вища рівня 2019 – 2 мільярди 170 мільйонів гривень. Зокрема, на 12% мають зрости надходження від основного бюджетоутворюючого податку на доходи фізичних осіб, за рахунок підвищення мінімальної зарплати. І якщо в усій Україні вона буде на рівні 4700 гривень, то у Чернігові 5500 гривень.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми свідомо підняли планку мінімальної нарахованої заробітної плати по працівникам всіх структур міста. Це і пряме бюджетне асигнування, і, умовно кажучи, не прямі, - це там де є працівники ЖЕКів, там де є тарифна складова».

У половини комунальників, а також технічних працівників освітніх та медичних закладів, зарплата нині менша 4 тисячі гривень, і установам міста складно утримувати кадри на місцях. Передбачені бюджетом зміни мають торкнутися майже 7 тисяч чернігівців.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Вийшли на таку цифру – 65 мільйонів. То я прошу, вжити будь-яких способів і заходів, для того, щоб попросити бізнес, щоб бізнес також піднявся в офіційній частині виплати заробітних плат».

За словами міського голови, якщо підвищити мінімальні нарахування в бізнесі, відповідно збільшиться частка ПДФО в бюджеті. Для підприємств це не критичні кошти, натомість для міста мільйони для розвитку.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо ми якісно попрацюємо над цим питанням, то ми отримаємо і компенсацію цих самих коштів у вигляді збільшення ПДФО. От я розраховують, що ПДФО буде більше цього прогнозу».


Кошти, що не передбачені на захищені статті бюджету, це видатки на ремонти доріг, реконструкції інженерних мереж, утеплення і капітальні ремонти шкіл, садочків та лікарень. У 2020 році на розвиток міста має залишитися на 169 мільйонів гривень менше, ніж цьогоріч. Адже крім підвищення оплати праці, вищезгаданим категоріям працівників, наступного року мають майже в половину зрости зарплати педагогів освітніх закладів і тренерів спортивних шкіл, а це ще понад 100 мільйонів гривень, які на муніципалітети переклала держава. Крім того, зменшується освітня та медична субвенції.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо ми будемо мати менший бюджет розвитку міста тривалий час, місто програє навіть у внутрішній конкуренції. А це означає, що молодь дедалі більше перестає бачити перспективу, вона виїжджає, місто буде старішати».

Так основні статті бюджету розвитку 2020 – оновлення системи житлово-комунального господарства, транспортної інфраструктури, видатки на освіту та медицину, а також виконання цільових програм та проєктів «Бюджету участі».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Гривня до гривні 2020 рік до 2019 року це, так чи інакше, буде зменшення обсягів робіт. Ми намагалися бюджет 2020 року, як нам не важко, більше коштів спрямувати на покращення інфраструктури, щоб якимось чином збалансувати привабливість нашого міста, щоб вона не програвала іншим містам України».

Владислав Атрошенко каже, нині основна проблема – відсутність загальнодержавної стратегії та нерозуміння потреб міст.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Немає цієї стратегії, на жаль. Ніхто не рахує загальні потреби, той хто повинен за посадами це робити. Глибина непрофесіоналізму людьми навіть не оцінюється, наскільки це сьогодні серйозна проблема в державі».

2020 рік міський голова оцінює як стратегічно втрачений рік, як для міст, так і для країни вцілому.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, бюджет, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект