Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Прибиральні машини утричі дорожче за ринкову вартість придбало чернігівське комунальне підприємство
УБП


Home net

Прибиральні машини утричі дорожче за ринкову вартість придбало чернігівське комунальне підприємство

Прибиральні машини утричі дорожче за ринкову вартість придбало чернігівське комунальне підприємство АТП-2528. Таку справу нині розслідує Головне управління Нацполіції в області. За словами речниці Юлії Ковтун, про це поліція дізналася з соцмереж, наразі проводяться експертизи. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ознаками статті «Привласнення, розтрата майна та заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». 2 прибиральні машини купили у 2017 році. Кожна коштувала майже 3 мільйони гривень. За версією слідства, максимальна вартість однієї такої машини - 750 тисяч гривень. Детальніше – в сюжеті Анастасії Лози.Це – комунальні прибиральні машини «Hako-Citymaster 2000». Використовувати їх можна увесь рік: влітку – для прибирання та миття вузьких доріг, взимку – для очистки від снігу та посипання піском.

Руслан Волок, начальник КП «АТП-2528»: «Там де вузькі доріжки, вони там прибирали. Це як маленькі пилососики.»

Ці дві автівки зараз стоять на складі комунального підприємства «АТП-2528». Купили їх у листопаді 2017 року за майже 6 мільйонів гривень. Одна машина коштувала 2 мільйони 980 тисяч гривень. Через два роки – у серпні цього року, закупівлею зацікавилась поліція. За версією слідства, оприлюдненому в ухвалі Новозаводського районного суду міста Чернігова, таке дорожнє обладнання коштує як мінімум у 3 рази дешевше.

ЦИТАТА: «Відповідно до висновку аналітичного дослідження, ринкова вартість аналогічних траснпортних засобів складає від 300 000 до 750 000грн.»

23 жовтня суд задовольнив клопотання слідчого про тимчасовий доступ до оригіналів документів в офісі постачальника – столичної компанії «Навчально-виробничий центр Спец-монтаж». Фірма, заснована в березні 2017-го, виграла тендер в листопаді того ж року, бо запропонувала ціну, нижчу від очікуваної на 40 тисяч гривень. За телефоном, вказаним в Держреєстрі фізичних та юридичних осіб, слухавку ніхто не зняв. Нинішній директор «АТП-2528» Руслан Волок каже, машини купував його попередник.

Руслан Волок, начальник КП «АТП-2528»: «По проведенню тендерної процедури питань немає. Директор зобов’язаний був укласти договір, оскільки є переможець. Договір був укладений. Ці машини прийшли на підприємство. Їх прийняли і зареєстрували. – Підписи ж керівник ставив? – Так. Ставив. – Чиї там підписи? – Сахневич.»

Леонід Сахневич, який керував комунальним підприємством у 2017 році, відмовився від будь-яких коментарів.

Леонід Сахневич, начальник КП «АТП-2528» у 2017 році: «Я кореспондентам нічого не даю, ніяких інтерв’ю, нічого не даю. До побачення.»

Компанія «Ювента» - офіційний дистриб’ютор техніки «Хако» в Україні. До них ми звернулися з питанням, яка актуальна ціна такої моделі прибиральної машини, та чи могла вона коштувати майже 3 мільйони гривень 2 роки тому.

Андрій Гінець, менеджер з продажу ТОВ «Ювента»: «Скажімо так, ринкова вартість – 1200000 – 1500000, мабуть, - це нормально. За дві машини, відповідно, 3 мільйони. «Енергомаш», який привозить їх і продає – це 1млн200тисяч на сьогоднішній день. А що воно було два роки тому, невідомо, тому що тоді курс євро був інший, їх завозити могли по інших цінах і так далі.»

А Руслан Волок, коментуючи підозри слідства про зависоку вартість машин, каже: сумнівається, що вони могли коштувати максимум 750 тисяч гривень.

Руслан Волок, начальник КП «АТП-2528»: «Теоретично. Не впевнений, м’яко кажучи.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: спецмашини, АТП-2528, розслідування, Леонід Сахневич, Руслан Волок, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект