Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 2020 - рік виживання для місцевих бюджетів, - Владислав Атрошенко


Home net

2020 - рік виживання для місцевих бюджетів, - Владислав Атрошенко

Виконком погодив видатки на 2020 рік для 19 громадських організацій у розмірі 3 мільйонів 619 тисяч гривень. Аналогічні програми приймаються щороку. У такий спосіб міський бюджет підтримує найбільш соціально-необхідні організації.Ірина Брусильцева, начальниця відділу звернень громадян: «Ми надаємо гроші громадським організаціям за оплату комунальних послуг, оренди земельної ділянки».

Підтримали члени засідання і програму, яка передбачає капітальний ремонт багатоповерхівок у співфінансуванні 50 на 50. У порівнянні з попередніми роками, вона затверджена з двома правками.

Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ: «По-перше, цією програмою надається право мешканцям не тільки накопичувати кошти на проведення капітальних ремонтів, тобто на 50%, а і, за їхньою згодою, кошти, які сплачені управителям як складова на поточний ремонт. Тобто ми трохи розширяємо можливості мешканців для проведення капітальних ремонтів. Друга половина – 50% - фінансується за рахунок міського бюджету. І по-друге, в минулій програмі була передача коштів на наші житлові комунальні підприємства для проведення цих ремонтів, то цією програмою затверджується трьохсторонній договір, тобто буде два замовника робіт – управління і відповідно управитель, тобто комунальне підприємство, і підрядник, який буде визначений відповідно до вимог чинного законодавства».

Затверджений проєкт програма економічного та соціального розвитку Чернігова на 2020 рік передбачає розбудову конкурентоспроможного та інноваційного міста, розвиток сфери ЖКГ та інфраструктури, а також людського потенціалу і туризму.

За словами міського голови, мова не йде про глобальну стратегію розвитку, адже грошей у бюджеті ледве вистачає на їх утримання. Аби це не було просто словами, потрібно мати підтримку зі сторони держави та належне і стабільне фінансування.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«На жаль, ми не маємо чітких правил гри по відношенню держави і місцевого самоврядування з приводу стабільності як бюджетоутворюючих податків, так і стабільності видатків. Я маю на увазі те, що з року в рік в нас повна непередбачуваність ситуації щодо кількості кошті, які ми змушені з місцевих бюджетів спрямовувати на дофінансування делегованих повноважень».

Міста отримують все більше фінансових зобов’язань і все менше додаткових джерел надходження коштів. Наприклад цього року очільники українських міст відстоювали право аби бюджети населених пунктів не позбавили акцизів на паливо. Заслуговує на увагу від держави, на думку Владислава Атрошенка, і те, що Чернігівщина це прикордонних регіон. Наприклад, на рівні законодавства це могла б бути зона пріоритетного розвитку.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо мову вести за стратегію розвитку міста, маючи поряд кордон і маючи гірший потенціал, то без чіткої державницької позиції з боку вищих державних керівників, тренд не дуже добрий у міста Чернігова. Тому що ми в кінцевому рахунку в видатках розвитку будемо програвати в сумі на душу населення іншим містам».

При розподілі дотацій і субвенцій Чернігівщина мала б також мати перевагу перед іншими областями, каже Владислав Атрошенко.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Більше того, по окремих напрямках ми програємо у всіх підковдрових розподілах коштів ДФРР, коштів соціально-економічного розвитку. Принаймні це було до цього року. Ми програвали в кулуарних домовленостях і наші народні депутати набагато менш результативно представляли наші інтереси при розподілі державного бюджету».

2020 рік міський голова називає роком виживання для місцевих бюджетів. Презентований проєкт кошторису міста на наступний рік показує, що, аби профінансувати, наприклад у повному розмірі зарплати вчителям, міському бюджету доведеться додати власні кошти до субвенції держави.

Олена Лисенко, начальниця фінансового управління: «Що стосується взагалі загального обсягу доходів міського бюджету, то він на наступний рік в спів ставних умовах, тобто наші власні доходи плюс освітня і медична субвенція прогнозується на рівні 2,7 мільярди гривень. Хочу зазначити, не зважаючи на всю обмеженість ресурсів міського бюджету, недостатній обсяг субвенцій з державного бюджету, зокрема, медичної, в проєкті міського бюджету в повному обсязі забезпечені видатки на оплату праці, енергоносіїв, харчування, інші всі захищені статті видатків. Ми вимушені спрямувати на це додатково наших коштів, які б могли спрямувати на розвиток міста, понад 130 мільйонів гривень».

Мінімальна зарплата з наступного року в Україні 4723 гривні. Але у Чернігові попри все, за розпорядженням міського голови, вона складатиме 5500.

«На це ми додатково використали наш фінансовий ресурс міського бюджету – 65 мільйонів гривень», – каже Олена Лисенко.

Кошторис міста ще презентуватимуть на щотижневій нараді в муніципалітеті керівникам структурних підрозділів та комунальникам, аби вони розуміли, в рамках якого бюджету їм працювати наступного року.

Затверджувати головний фінансовий документ міста буде депутатський корпус на сесії.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виконком, бюджет, видатки, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект