Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 100 тисяч на обранця: виконком Чернігівської міськради ухвалив виділення понад 4 мільйонів гривень на програму забезпечення депутатської діяльності


100 тисяч на обранця: виконком Чернігівської міськради ухвалив виділення понад 4 мільйонів гривень на програму забезпечення депутатської діяльності

100 тисяч – обранцю. Стільки грошей можуть отримати наступного року депутати Чернігівської міськради у депутатський фонд. За це сьогодні одноголосно проголосували члени виконкому. Гроші, загалом це 4 мільйони 200 тисяч гривень, депутати мають витрачати на виконання доручень виборців – соціальний захист, матеріальну допомогу малозабезпеченим людям, покращення матеріально-технічної бази бюджетних та комунальних закладів міста. Чи потрібен такий фонд, наші журналісти цікавились у самих депутатів та їхніх виборців.Програму забезпечення діяльності та виконання доручень виборців депутатами Чернігівської міської ради на 2020 рік члени виконкому підтримали одноголосно. Це – так званий «депутатський фонд». У 2020, якщо програму підтримають самі депутати на сесії, він становитиме 4 мільйони 200 тисяч гривень. По 100 тисяч на кожного депутата. Стільки ж було і цього року.

Олена Лисенко, начальниця фінансового управління Чернігівської міської ради: «На даний час ще не використано, з початку року у нас діє ця програма, і на даний час із 4200 - 600 тисяч досі не використано депутатами. Більша частина спрямована саме на матеріальну допомогу, і багато підтримки йде до закладів освіти.»

Депутат міської ради Олександр Тимошенко розповідає, куди витратив свої гроші з депутатського фонду цього року.

Олександр Тимошенко, депутат Чернігівської міської ради (фракція політичної партії «Об’єднання "Самопоміч"»):
«Це було придбання бетонних тенісних столів в кількості 4 штук, які були поставлені по місту Чернігову. Три столи – це було встановлено у мікрорайоні Бобровиця, один стіл – Масани.»

В 2017 та 2018 роках такого фонду не було – зі слів Тимошенка, виділення грошей не підтримували самі депутати. До того, в 2016, - було по 200 тисяч гривень на кожного депутата. Половину з них Олександр Тимошенко витратив на ось цей асфальт на вулиці Рахматуліна в Чернігові.

Зоя Сучок, жителька вулиці Рахматуліна: «Ми зверталися, бо у нас інвалід 1 групи, на візку, і він не може проїхати по такому грунтовому покриттю, і ями були. Такі фонди мають бути, бо це не тільки у нас проблеми. Тут є і інші люди, і не у кожного є такі кошти, за які самі могли б зробити.»

Ще частина грошей пішла на матеріальну допомогу чернігівцям. Олександр Тимошенко вважає, що такий фонд потрібен.

Олександр Тимошенко, депутат Чернігівської міської ради (фракція політичної партії «Об’єднання "Самопоміч"»): «Я хочу, щоб мешканці розуміли, що це не кошти, які нам видають особисто. Це просто можливість депутата через свої звернення спрямувати певні кошти на необхідні речі.»

Його коллега - депутат Сергій Воробйов протилежної думки.

Сергій Воробйов, депутат Чернігівської міської ради (фракція партії «Блок Петра Порошенка "Солідарність"»): «Дуже часто, я вважаю, депутати використовують такий спосіб допомоги, як підкуп, можна сказати так. Формування лояльності персональної. Саме тому я був проти депутатського фонду і в 17-му, і в 18-му, і навіть у 19-му році. Вважаю, що це неправильно і не дуже ефективне використання.»

Ті гроші з фонду, які виділяли йому, Сергій Воробйов витрачав на заклади освіти.

Сергій Воробйов, депутат Чернігівської міської ради (фракція партії «Блок Петра Порошенка "Солідарність"»):
«Купували для дитячого садочка музикальне обладнання. Це не передбачено фінансуванням управління освіти, але я вважаю, що таке обладнання потрібне. Далі, ми купували для 7-ої школи два проектори з екраном і для дитячого садочка 39-го. Ще у нас була допомога хору при Міському палаці з пошиттям костюмів, і була допомога одному з театральних колективів, який їхав на фестиваль. Це було у 16-му році.»

В цьому році за гроші з фонду спільно із батьками учнів 7-ї школи провів дротовий Інтернет до кабінетів.

Наталія Колотило, директорка Чернігівської школи №7: «Проклали інтернет. Ось магістральний кабель, який підключений до всіх кабінетів нової української школи. На другому поверсі також підведено до багатьох кабінетів інтернет. Також за ці депутатські кошти були закуплені телевізори і комп’ютерні системи. На сьогодні з 30 навчальних кабінетів 19 підключені.»

Представник комітету виборців України Володимир Андрійченко каже, у рік місцевих виборів з допомогою такого фонду депутати можуть «загравати» зі своїми виборцями.

Володимир Андрійченко, керівник Чернігівського осередку комітету виборців України: «Депутати перебирають на себе вже функції інших підрозділів міської ради. Ну і наявність такого фонду з обмеженими коштами – це, мабуть, зло. Депутати обираються не для того, щоб надавати комусь матеріальну чи фінансову підтримку. Головна діяльність депутата – представляти громаду міста, свого округу.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: депутатський фонд, гроші, депутати, виконком, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект