Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Діабет на 3 місці по смертності і по інвалідності серед захворювань, – лікар


Home net

Діабет на 3 місці по смертності і по інвалідності серед захворювань, – лікар

Любов Черв’якова має великий досвід лікування хворих на цукровий діабет. Каже, що за неофіційними даними, кожна 10 людина планети в зоні ризику.Любов Черв’якова, головний експерт управління охорони здоров’я з питань ендокринології, завідуюча відділенням ендокринології Чернігівської обласної лікарні: «Цукровий діабет визнаний неінфекційною епідемією ХХІ століття. Є такий день – 14 листопада, коли говорять про цукровий діабет для того, щоб викликати інтерес в суспільстві, нагадати, що є така хвороба. Бо діабет на 3 місці по смертності і по інвалідності серед захворювань».

У Міжнародний День боротьби з цукровим діабетом, що відзначається 14 листопада, у медичних закладах Чернігова всі охочі могли зробити аналіз крові на цукор і дізнатися про наявність хвороби. А офтальмологи обласної лікарні проводили первинну діагностику очного дна на предмет ускладнень. Все це безкоштовно.

Чернігівці до такої можливості ставляться по-різному.

Валерій уже 7 років хворіє цукровим діабетом. Кілька раз на день робить ін’єкції інсуліну і намагається дотримуватись усіх порад лікаря.

Валерій, хворий на цукровий діабет: «Щоб нормально товаришувати з діабетом, треба дотримуватись дієти, розпорядку та режиму дня, і сну, фізичне навантаження, не курити та не вживати алкоголю».

Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням цукру у крові. Діабет першого типу – люди інсулінозалежні, бо власного інсуліну мало. Другий тип – не інсулінозалежні, де свій гормон інсулін недостатньо ефективний. Але з часом хвороба прогресує і для цих хворих теж призначають інсулін.

Любов Черв’якова, головний експерт управління охорони здоров’я з питань ендокринології, завідуюча відділенням ендокринології Чернігівської обласної лікарні: «Цукровий діабет на початкових стадіях не болить і людина може нічого не відчувати поки цукор крові невисокий. Але цей підвищений рівень цукру в крові, грубо кажучи, руйнує судини і приводить до ускладнень діабету, до діабетичної ангіопатії. Основна мета – це утримання нормальних показників цукру крові. І це є запорукою уповільнення або попередження розвитку важких ускладнень, які приводять до інвалідності».

Кажуть, діабет – це спосіб життя. Потрібно дотримуватись дієти, режиму дня, роботи і відпочинку, не нервуватись, постійно тримати під контролем цукор, двічі на рік приймати профілактичне лікування, займатися спортом і вести здоровий спосіб життя. Тоді хвороба відступить, а життя подарує можливість реалізувати всі свої здібності і задуми, кажуть лікарі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: цукровий діабет, хвороба, Любов Черв’якова, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект