Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На що розподіляли кошти міського бюджету за перші 9 місяців року?


На що розподіляли кошти міського бюджету за перші 9 місяців року?

51 мільйон гривень – саме стільки виділили з міського бюджету на компенсацію пільгових перевезень за перші 9 місяців поточного року.Куди ще розподіляли кошти, звітувала на засіданні виконавчого комітету очільниця фінансового управління міськради.

Олена Лисенко, начальниця фінансового управління міськради: «За 9 місяців поточного року до міського бюджету зараховано 2,4 мільярда гривень, зокрема до загального фонду надійшло 2 мільярди 354 мільйони. Ми виконали дохідну частину на 96%. В спеціальний фонд надійшло 94 мільйона гривень».

82 мільйони спрямували на транспортну галузь. Зокрема, 29 – на придбання 6 нових тролейбусів. На житлово-комунальне та дорожнє господарство з бюджету пішло 411 мільйонів гривень.

Олена Лисенко, начальниця фінансового управління міськради: «На об’єкти благоустрою спрямовано цього року майже 144 мільйона гривень. Порівняно з минулим роком фінансування об’єктів благоустрою збільшилась на 44%. У нас зросли обсяги виконаних робіт по прибиранню, по утриманню зелених насаджень».

Видатки бюджету розвитку збільшилися на 130 мільйонів гривень, у порівнянні з минулим роком, що дало можливість, наприклад, закінчити будівництво садочка на Масанах.


З іншого боку місто було вимушене витрачати кошти на дофінансування делегованих державою повноважень. Зокрема, на заробітну плату медичним працівникам, яка мала б повністю покриватися державною субвенцією, місто додало 64 мільйони гривень зі свого бюджету. Ще 2,6 мільйони з тих же причин пішло на зарплати педагогам.

Щодо перспектив на наступний рік, Чернігівський міський голова висловив занепокоєння відносно проєкту держбюджету 2020.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «654 мільйони – це прогнозний бюджет розвитку 2019. Я маю на власні кошти, я не маю на увазі кошти державного Фонду соціально-економічного розвитку, які могли зайти, могли не зайти. У 2020 році за оптимістичними прогнозами ми будемо мати 250. Тому на сьогоднішній день я можу констатувати, що прийняття бюджету в тому вигляді, в якому я вчора його бачив, по тих статтях, які нас цікавлять, ми будемо мати зростання недофінансування державою делегованих нам повноважень. Тобто збільшення видатків місцевих бюджеті на делеговані повноваження, і зменшення видатків на самоврядні повноваження».

Також на виконкомі затвердили суму державної субвенції для створення у Чернігові нового будинку сімейного типу. 6-кімнатна оселя коштуватиме 4 мільйони 643 тисячі гривень. З міського бюджету оплатять лише юридичні послуги для оформлення.

Михайло Католик, керівник відділу квартирного обліку міськради: «Будинок має земельну ділянку, 3 поверхи. Тобто з часом, після придбання, будуть проводитися опоряджувальні роботи. І на момент здачі цього будинку від буде відповідати всім нормам для дитячого будинку сімейного типу».

Родина буде виховувати 10 дітей, в тому числі 4 власних. Батьки вже пройшли всю необхідну підготовку. Орієнтовно заселитися у нову оселю родина зможе вже в січні.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бюджет, виконком, Олена Лисенко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект