Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Взуття» для авто: чому треба змінювати гуму
УБП


Home net

«Взуття» для авто: чому треба змінювати гуму

Із приходом холодів водії мають задуматися про заміну літньої гуми на зимову. Шиномонтажники зазначають, що особливо сильний наплив клієнтів спостерігався наприкінці жовтня.«Певно, в другій половині жовтня почав, і вже десь два тижні тому перевзувся. Їжджу на зимовій гумі. Це безпека. У машині їжджу не лише я, а й моя родина, моя дитина. Я відповідальний за них, за рух. Безпека моя та навколишніх. А як інакше?» – Олександр Тригуб, водій.

«Щойно температура зменшується нижче за 8 градусів, стараюся перевзутися. В черзі не стояв, поміняв хвилин за 20, мабуть», – Іван Довженок, водій.

Зараз ажіотаж вщухає, але охочих перевзути своє авто все одно вистачає. За словами спеціалістів, зимова гума забезпечує краще зчеплення з льодом і снігом. Завдяки цьому рух авто стає безпечнішим.

«Та дубова літня. До снігу і до льоду вона не прилипає. А зимова м‘якша, там більше каучуку. Вона краще прилипає до снігу і до льоду», – Володимир Петренко, шино монтажник.

У патрульній поліції розповідають, що з першим снігом збільшується кількість ДТП. Це спричинено тим, що водії навмисно або через власну забудькуватість залишають літню гуму й на зиму. Втім, у Правилах дорожнього руху не вказані чіткі часові рамки переходу на зимову гуму.


«Але в Правилах дорожнього руху є така примітка, де чітко зазначено, що водій перед виїздом має впевнитися в комплектації та в справності свого транспортного засобу. Тобто транспортний засіб має відповідати стандартам. За температури нижче як 5 градусів літня гума стає твердою. Внаслідок чого збільшується гальмівний шлях, що є основною причиною ДТП», – Анна Чернявська, речниця управління патрульної поліції в Чернігівській області.

Та відповідальності за «неперевзуте» авто немає. Поліціянти можуть обмежитися лише попередженням. Тому безпека всіх учасників руху залежить лише від свідомості водія.

«Тому управління патрульної поліції в Чернігівській області звертається до всіх водіїв, які ще не перейшли з літньої гуми на зимову, зробити це в найкоротший термін. Адже температура вже знижується. Тому краще забезпечити безпеку собі, а також своїм пасажирам», – Анна Чернявська, речниця управління патрульної поліції в Чернігівській області.

Однак коли водій везе своє авто на СТО, він повинен проконтролювати якість виконання робіт.

«Треба дивитися, що за протектор. А якщо вже лисуватий, то сенс його ставити? Бо буває таке, що її приганяють, а вона лисувата. І щоб шиномонтажник протягнув колеса – це найголовніше», – Володимир Петренко, шиномонтажник.

Вартість робіт із заміни гуми залежить від радіуса колеса. Найменший коштуватиме приблизно 300 гривень. За більший радіус власнику авто доведеться заплатити зверху від 20 гривень.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зимова гума, шиномонтаж, автомобіль, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект