Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Таємнича смерть підлітка у Прилуках: з'явилися нові деталі у справі Дениса Чаленка
УБП


Home net

Таємнича смерть підлітка у Прилуках: з'явилися нові деталі у справі Дениса Чаленка

Таємнича смерть підлітка і народний гнів у Прилуках.

Ми повертаємося до цієї вкрай дражливої теми і нам є що нового розповісти. На зовнішньому рівні незмінним залишається головне – вбивство, наполягають люди; збив потяг – відповідає поліція. Принаймні така версія смерті дитини теж досі розглядається поліцією.

Невизначеність з розслідуванням загиблі 14-річного Дениса Чаленка просто змушує людей у Прилуках щоразу приходити з протестами під відділок поліції. Справою тепер займається столичне головне слідче управління Нацполіції.

Що ж насправді сталося із хлопцем, намагалася зрозуміти Ірина Куріло. І виявила, ситуація ще загадковіша, ніж здавалося досі.«Вийшов з дому і сказав: «Мама, я тебе люблю». Це були його останні слова».

Дитину ховали через тиждень після таємничої загибелі. Тіло хлопчика побувало аж на двох судово-медичних експертизах і пішло в землю без деяких фрагментів кісток, які чомусь, замість того, аби опинитись у столичних експертів, кудись зникли.

«Я знаю його як облупленого. Він не курив, не вживав наркотиків, не пив. Займався спортом».

Займався спортом. З цього все і почалось.

Таємнича смерть

Денис відвідував секцію боксу. Принаймні так думали батьки. Бо регулярно давали йому гроші на заняття. Але виявилося, що секцію він не відвідує вже 3 місяці. Але це не означає, що спортом підліток не займався. Займався, але у форматі вуличних тренувань.

Олександр Яцик, відсторонений керівник Прилуцького відділу поліції: «Ми знайшли ймовірне місце, де, зі слів людей, могли відбуватися ці так звані бої, сутички. Є підстави вважати, що там щось відбувається».

За допомогою батьків адвоката та колег журналістів, хронологія дій підлітка наразі така. О 17:20 Денис виходить з дому на тренування. Адреса, куди прямує, невідома. Відомо, що по дорозі з 17:23 до 17:50 він розмовляє по телефону. Спілкується із 4-ма абонентами, серед них одна дівчина і 3 хлопці. Друзі, знайомі, однолітки. Саме вони чули Дениса ще живого. Далі суцільна таємниця, яку доведеться розгадати правоохоронцям, бо телефон хлопця замовкає.

Денис як під землю провалився. Він не потрапив в об’єктив жодної вуличної камери.

Юлія Живил, тітка Дениса: «Моя думка, його десь по дорозі зустріли і закинули в машину. Або може й не закинули, бо він сміливий. Сказали сідай, він і сів».

Машиністи не стрілочники


Ось тут знайшли Дениса. Потяг з Прилук на Гребінки відправляється о 21:32. О 21:34 він приблизно на цьому місці. Мати каже, що зв’язок із сином перервався о 19:30-19:40, але час смерті і досі не оприлюднили. Але він відразу дав відповіді на всі основні запитання.

До цього потяга, який за версією поліції, збиває дитину, бо правоохоронці відразу відкривають кримінальні провадження за статтею «Порушення правил безпеки руху», або експлуатації в нашому випадку залізничного транспорту. Проходить ще один потяг у 18:32. Але залізничники твердять, якби дитина була в цей час десь поряд – стояла, йшла, сиділа, лежала, - вони б помітили. Тож у цей час на коліях Дениса точно не було.

Володимир Білик, адвокат: «Дитину було знайдено мертвою на колії 29.10.2019 року приблизно о 21:37 між рейками, тобто на шпалах. Як повідомили машиніст і помічник цього потягу, вони не збивали цю дитину. Дитина лежала безпосередньо між цими рейками. Сам характер локалізації тих тілесних ушкоджень, які маються на дитині, свідчать про відсутність дорожньо-транспортної пригоди».

Машиніст із 35-річним досвідом, який працює у Прилуках, і, на жаль, має сумний досвід ДТП на коліях, підтверджує слова адвоката.

Машиніст станції Прилуки: «Я збивав: сидів на рейках хлопчик, відлетів метрів на 25-30 від колії. Другий йшов на таран, як Гастелло – лоб в лоб – ну, того переломало повністю всього. Першее, щоб – обличчя було повністю розбите і у нього переломи були б: і руки, і ноги, і хребет. Повідривало б йому все».

А у нас тіло ціле, одежа не заплямована кров’ю.

Експертний лабіринт

Час смерті досі основне питання. Батько був на місті о 22:30, і те, що він каже, підтверджують фельдшери швидкої, які прибули на місце.

Анна Маляр, юрист-кримінолог: «Зі слів батька, який одразу, як було знайдено тіло, говорив з машиністом і сам на власні руки перевіряв свою дитину, тіло було вже заклякле і холодне. Це означає, що мінімум дві години до того, як тіло було вже мертвим. Там дуже дивна історія з експертизами. Батько змушений власними руками труп власної дитини везти в Київ на експертизу».

Без оприлюднення результатів першої, правоохоронці самі пропонують робити іншу.

Віктор Чаленко, батько Дениса: «Мені дали з моргу, чого наступила смерть. Через черепно-мозкової травми. І все. Переліків про ушкодження немає».

Володимир Білик, адвокат: «Якби навіть і була версія, що він був у навушниках. То навушники були вдома. Кому належать ці навушники, незрозуміло. Якби потяг збив би, то годинник був би на руці цього хлопця. Ніяким чином цей годинник не був би розбитий і не лежав поряд тіла».

Досі немає геолокацій та білінгу. Тобто запросити у операторів мобільного зв’язку, чиї вишки покривають місце, де знайшли мертвого підлітка, нескладно. Батьків визнали потерпілими на третю добу, лише після того, як прилучани влаштували акцію протесту під відділком поліції. Заспокоювати людей приїхав головний слідчий країни, який заявив, що, окрім ДТП, розглядає і додаткові версії.

Максим Цуцкірідзе, заступник голови Нацполіції України, керівник головного управління: «Одна із основних версій – побиття і залишення хлопчика на шпалах. Це нещасний випадок у зв’язку з тим, що хлопчик перебував на коліях і його збив потяг. І нещасний випадок, бо у нас є інформація, що він там ходив, він міг десь впасти».

Адвокат каже, що тільки почав розплутувати цей клубок загадкової смерті. Те, що вже знає, виглядає, як складне та небезпечне розслідування, в якому повно замовчуваних деталей, зниклих кісток жертви і дивних експертиз. А ще ниточки до нелегальних боїв без правил і людей, що за ними стоять.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Денис Чаленко, Прилуки, вбивство, вуличні бої, розслідування, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект