Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Свято чернігівського тролейбуса. Як ЧТУ відзначив 55-річницю?
Карантин

Свято чернігівського тролейбуса. Як ЧТУ відзначив 55-річницю?

55 років тому від Красної площі Черніговом роз’їхались перші міські тролейбуси. Це були рогатики виготовлені у місті Саратові. А курсували вони за маршрутом сучасної 1-ці, 2-ки та 3-ки.

З цієї нагоди у Міському Палаці культури відбулись урочистості, на яких нагороджували кращих працівників тролейбусного управління.Володимир Клименко керує електротранспортом понад 35 років.

Володимир Клименко, водій тролейбуса: «Після закінчення служби в армії в 1981 році я прийшов у тролейбусне управління записатися на курси. У 1982 році була розпочата група навчання. І так з 1982 по 2019 рік працюю водієм тролейбуса».

У Чернігівському тролейбусному управлінні працює 148 водіїв та 114 кондукторів, а усіх працівників близько 500. Вони обслуговують 103 пасажирські тролейбуси.

Микита Вікторов, речник КП ЧТУ: «Зараз більшість тролейбусів застарілих, приблизно половина, це якраз ще радянські тролейбуси ЗіУ-682, українські з міста Дніпро ЮМЗ Т-2 та різні модифікації вже низькопідлогової техніки – це чернігівський Еталон Т-12110 Барвінок, білоруські БКМ-321, львівські Лази».

Але за останні 4 роки автопарк тролейбусного управління поповнився і новими тролейбусами сучасного зразка.

Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови: «За ці 55 років було перевезено сумарно 4 мільярди людей на чернігівських тролейбусах. Останні 4 роки тролейбусне управління і розвиток електротранспорту для нашої команди, для міської влади був одним з пріоритетів. Про це говорить в тому числі те, що було придбано 27 нових тролейбусів, які зараз їздять вулицями нашого міста, виробництва чернігівського підприємства, що також дуже важливо».

Володимир Клименко працює на одному з перших маршрутів. Його робоча зміна триває 12 годин, а розпочинається із перевірки стану здоров’я. Попри складність роботи, про іншу професію пан Володимир і не мріє. В тролейбусному працює також і його дружина.

Володимир Клименко, водій тролейбуса: «Приваблює тим, що це міський транспорт. Всі хочуть проїхати на тролейбусі, всі спішать на роботу, хто до садочку, хто на вокзал, - всім кудись треба їхати. Кому кудись треба їхати, всі хочуть під’їхати тролейбусом».

Створили першу тролейбусну мережу протяжністю 22 км трохи більше ніж за рік. Наразі лише один 6-й маршрут пролягає на 22 км.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЧТУ, ювілей, тролейбуси, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект