Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У чому унікальність ікони «Покрова Богородиці»?


Home net

У чому унікальність ікони «Покрова Богородиці»?

Далеке минуле і сьогодення об’єдналося на виставці сакральних пам’яток архітектури, яке відкрилося у художньому музеї. Вона невелика за об’ємом. Тут 34 живописні та графічні роботи, і одна унікальна ікона. Але завітавши до зали, відчуваєш справжній дух і енергетику храмів Чернігова, Новгород-Сіверського, Криму, Львова, Києва.Видатний чернігівський художник Володимир Ємець представлений етюдом «Краєвид Єлецького монастиря», який, до речі, експонується вперше. А також портретом Андрія Карнабеда, дослідника та реставратора пам’яток архітектури.

У центрі виставкової зали можна побачити двобічну ікону «Покрова Богородиці», «Розп’яття» ХVII століття. Вона вважається реліквією не тільки Чернігівщини, а й України. Свого часу ікона знаходилась у церкві. Реставратори врятували її від руйнування.


До виставки долучилися сучасні чернігівські іконописці. Цю ікону Оксана Мартиненко написала для нового храму, який будується в місті.

Завдяки виставці можна побачити експонати, що відомі з наукових видань. Більшість з них зберігається в фондах чернігівського художнього музею.

Виставка триватиме до 28 січня наступного року.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, художній музей, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект