Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Ідеї для адмінреформи, або Скільки районів може залишитися в області?


Home net

Ідеї для адмінреформи, або Скільки районів може залишитися в області?

4 райони замість 22.

Громадське обговорення пропозицій щодо районного поділу Чернігівщини відбулося 7 листопада.Тетяна Барановська, регіональний координатор проекту: «Сьогодні ми обговорюємо експертні пропозиції. Це ще не остаточні рішення. Але нам важливо провести таке громадське обговорення саме з фаховою спільнотою, тобто не з простими громадянами, а зі спеціалістами, які розуміються на цій темі, які безпосередньо працюють».

Участь в обговоренні взяли громадські експерти, представники регіональної робочої групи, центри розвитку місцевого самоврядування, очільники районних державних адміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад.

Людмила Чабак, радник з децентралізації Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування: «Головне завдання сьогодні – розглянути ті варіанти, які є. Це експортні моделі, які відкриті для обговорення, але не є жодною сталою величиною. Тобто говорити про якісь законодавчі, скажімо, модель, яка вже є на сьогоднішній день, ось вона вже прийнята, не можна».

Експерт з децентралізації Людмила Чабак презентувала модель адміністративно-територіального устрою розроблені Мінрегіоном Ігорем Коліушком, Юрієм Ганущаком, а також власну альтернативну модель укрупнення районів на Чернігівщині. Представники міжвідомчої робочої групи представили спільну модель.

Сергій Сергієнко, депутат Чернігівської обласної ради: «Сьогоднішня зустрічі дає можливість нам поспілкуватися, ще раз обговорити питання, які вбачають громади. І як було сказано в першочерговій документації, що доступ до районних центрів повинна бути десь близько 60 км, тому я хочу визнатися, що буде можливість, враховуючи цей перспективний план, врахувати доступність людей до необхідних послуг».

Розглянуті моделі мають багато спільного. Замість 22 районів на Чернігівщині пропонують створити 4. Дискусія точилася щодо адміністративного центру Північного району. За різними пропозиціями ним може стати Корюківка, Новгород-Сіверський або Мена.

Сергій Мурований, перший заступник голови Менської районної держадміністрації: «Якщо до людей будуть дослуховуватись, то безперечно це буде Мена. З Мени можна доїхати в любий районний центр, в ту ж Корюківку, Сосницю, Короп чи в Новогород. А з Корюківки куди? І по якій трасі?»

Наталія Розуменко, керівник апарату Новгород-Сіверської РДА: «Історично склалось так, що ми почали з Новгород-Сіверського княжества, і всім воно відоме, потім ми були повітовим містечком і повітом Новгород-Сіверським, були ми і Новгород-Сіверським округом і районом. І в нас історично є всі переваги для того, щоб ми стали і центром новоутвореного району».

За думкою фахівців, запровадження нового проєкту поділу на райони дозволить не тільки розв’язати проблему дублювання повноважень обласними та місцевими органами виконавчої влади, а й упорядкує саму систему територіальних органів та суттєво скоротить видатки з держбюджету на утримання системи місцевих держадміністрацій та районних рад.

Ірина Кудрик, директор Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування: «Цей захід реалізується центром політико-правових реформ в рамках проєкту, який підтриманий посольством Великої Британії в Україні».

Після обговорення пропозицій нового районного поділу, узагальнений варіант проєкту скерують до Мінрегіону. Експертна думка буде врахована під час підготовки проєкту закону України, розроблення та прийняття якого заплановані на четвертий квартал поточного року та перший квартал наступного.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: адмінреформа, райони, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект