Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Вже вакцинувались від грипу? Лікарі закликають робити щеплення


Home net

Вже вакцинувались від грипу? Лікарі закликають робити щеплення

Хворобі легше запобігти, ніж її лікувати.

За даними Міністерства охорони здоров’я, більше 90% інфекційних захворювань в Україні припадає на грип та ГРВІ.Чернігівка Люмила одного разу вже перехворіла на грип, тому цьогоріч вирішила вакцинуватись.

Людмила: «Наслідків особливо не було, але була висока температура, погане самопочуття, тому і вирішила перестрахуватися заздалегідь».

Вакцинація проти грипу не є обов’язковою і належить до рекомендованих. Хвороба може мати різний перебіг та тяжкі ускладнення.

Світлана Юльчиєва, завідувачка 1-ї амбулаторії поліклінічного відділення міської лікарні №2: «По-перше, дуже різне ускладнення – це пневмонія. І лікування від даного захворювання, яке спричинено від вірусу грипу, дуже дороговартісне і дуже складне. Вакцинація проти грипу не захищає людину від захворювання, вона захищає від ускладнень, які викликає грип. Тому кожна людина вакцинується за власним бажанням».

Лікарі рекомендують робити щеплення у жовтні-листопаді, аби у людини встиг виробитись імунітет ще до спалаху епідемії, яка зазвичай припадає на зимові місяці. Процедура вакцинації дуже проста.

Світлана Юльчиєва, завідувачка 1-ї амбулаторії поліклінічного відділення міської лікарні №2: «Вакцинація повинна починатися від сімейного лікаря. Тобто пацієнт телефонує своєму сімейному лікарю або терапевту, з яким він заключив декларацію, обговорює час і місце проведення вакцинації. Треба бути здоровому. Приходить він на прийом, оглядається лікарем, вимірюється температура, лікар слухає, дивиться горло, - пише, що він здоровий, може вакцинуватися. Він купує вакцину і приходить в кабінет щеплення, і проводить щеплення».

Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до групи ризику. Серед них діти до 9 років, вагітні, літні люди, хворі із хронічними захворюваннями та медпрацівники. Серед останніх Тетяна, сім’я якої вже вакцинувалась.

Тетяна, медична сестра: «Я працюю в кабінеті щеплень, куди приходить на щеплення дуже багато людей. Тому я вакцинувалась, щоб бути впевненою в тому, що я не захворію. Треба прививатися. Я зробила щеплення своєму синові і батькам».

В аптеках міста доступні якісні та безпечні вакцини французького або південнокорейського виробництва.

Світлана Юльчиєва, завідувачка 1-ї амбулаторії поліклінічного відділення міської лікарні №2: «Це вакцина «Ваксигрип» і «Джисі Флю». Вакцина «Ваксигрип» захищає від 4 видів штаму, а «Джисі Флю» захищає від 3 видів штаму. Основні види штаму, які входять в дану вакцину, це Н1N1, H3N2 – це штами грипу А, і від штамів грипу В».

При перших симптомах захворювання необхідно одразу звернутись до лікаря та не займатись самолікуванням. Адже протягом дня хворий на грип може заразити до 100 людей.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: грип, ГРВІ, вакцинація, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект