Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Бюджет 2020-го, зливова каналізація по вул. Декабристів та програми розвитку - засідання виконкому


Нормовен

Бюджет 2020-го, зливова каналізація по вул. Декабристів та програми розвитку - засідання виконкому

Засідання виконавчого комітету міської ради розпочали хвилиною мовчання в пам’ять про померлого від раптової хвороби молодшого сержанта Олега Ребенка, що виконував свій військовий обов’язок в зоні ООС. 7 листопада у Чернігові оголошено Днем жалоби.Перед розглядом питань порядку денного, міський голова також дав відповідь щодо двох електронних петицій, які підтримали понад 250 чернігівців. А саме, ремонту аварійних басейнів у 12-й і 33-й школах, та відновленні їх роботи, а також заміни старих вікон у школі №18.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «На жаль, сказати, коли заміняться вікна або відремонтуються басейни за сучасних українських умов, я, як міський голова, не можу. Тому що в мене немає навіть очікуваних цифр державного бюджету».

Без прийнятого держбюджету визначити суму видатків у наступному році в межах окремої галузі, та й загалом по сферах міста, неможливо. Натомість за проєктами кошторису України, поданими на розгляд Верховної Ради у 2020 році, Чернігів може втратити сотні мільйонів гривень, порівняно з 2019 роком.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В нас заберуть акциз. Це біля 100 мільйонів. І ми очікуємо суттєве збільшення того від’ємного сальдо державної субвенції на виплату заробітної плати вчителям. Ми очікуємо зростання цього від’ємного сальдо в наступному році від 100 до 150 мільйонів. Це будуть ті кошти, які повинна дати держава, але ми будемо змушені давати їх з місцевого бюджету».

Владислав Атрошенко каже, з такими розрахунками не виключено, що в наступному році деякі галуз матимуть меншу підтримку.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Пріоритет на наступний рік, ми будемо визначати, виходячи з можливостей. Можливості на сьогоднішній день, на жаль, м’яко кажучи, є песимістичними».

Попри те, що частину проєктів реконструкції капітальних ремонтів ймовірно не вдасться реалізувати, у муніципалітеті все ж планують видатки на 2020 бюджетний рік. Аби за наявності коштів їх профінансувати.

Так, серед 33 питань порядку денного зміни до програми поліпшення екологічного стану Чернігова, що стосується вирішення ситуації з підтопленням будинків по вулиці Декабристів.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ: «Основне питання – це збільшення на 2020 рік, на суму 6 мільйонів 954 тисячі гривень, на реконструкцію мереж зливової каналізації по вулиці Декабристів».

Нагадаємо, жителі вулиці та їхні помешкання регулярно страждають від підтоплень через неправильну побудову зливової каналізації на території гаражного кооперативу власниками самих конструкцій. Відповідно до рішення проєктантів на території автостоянки мають прокласти труби на одному рівні з вулицею Декабристів і такого ж діаметру.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Зараз проблему по Декабристів, крім, як прокладення нормальної зливової каналізації, ніяк ми її не вирішимо. Тому ми закладаємо кошти, а дивитися будемо знову по пріоритетах, по можливостях, якщо вони будуть закладені державним бюджетом, ми безумовно будемо робити цей проєкт і втілювати його».

Крім того, на виконкомі погодили зміни до програм розвитку житлово-комунального господарства міста, боротьби з онкологічними захворюваннями, а також розвитку культури та культурного простору. Далі їх розглядатимуть депутати на сесії міської ради.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Стосовно цих пропозицій, жодних заперечень нема. А стосовно можливостей профінансувати, час покаже».

Також на засіданні 7 листопада надали дозвіл на демонтаж 60 гаражів і 5 торгівельних кіосків, та виділення матеріальної допомоги 197 сім’ям із немовлятами.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виконком, міськрада, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект