Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 6 листопада Чернігів прощався з народним художником України Володимиром Ємцем


Нормовен

6 листопада Чернігів прощався з народним художником України Володимиром Ємцем

Відомий пейзажист та портретист народився 4 квітня 1938 року у Чернігові у сім’ї священика, невдовзі після того, як його батько був репресований.Василь Чепурний, журналіст: «І він все життя по суті прожив під ковпаком КГБ, комуністичної партії. Хоча був надзвичайно оптимістичний чоловік, надзвичайно веселий всупереч оцьому ковпаку, під яким він практично жив. Бо, наприклад, Олександр Добриця, який працював у СБУ, мав доступ до тих архівів і знайшов масу доносів, анонімок, і не анонімок, а з підписами на нього. Зараз це звичайно сприймається інакше, а тоді це все всерйоз сприймалося. Але тим не менш він всього досяг».

Володимир Ємець був засновником чернігівської обласної національної спілки художників України. 7 років працював директором чернігівського обласного художнього музею. У 2008 році отримав звання почесного громадянина Чернігова.

Анатолій Адруг, член національної спілки журналістів України, мистецтвознавець: «Його стиль продиктувала природа Чернігівщини. Він починав як пейзажист. І хороші у нього пейзажі. Він відчував природу Чернігівщини».

Довгий час Володимир Ємець писав портрети відомих особистостей. На його полотнах діячі культури, науковці, вчителі, лікарі, мистецтвознавці. На архівному відео з відкриття персональної виставки у 2013 році художник словами-притчі розповідав, як обирав героїв для потретів.

Володимир Ємець, народний художник України: «Щоб було в суспільстві спокійно, султану одному порадили, ото я у житі колосок піднімається вище іншого, так його зрізають. Отак і я. Якщо людина підіймається над суспільством, як її й беру собі».

В одному з інтерв’ю Володимир Ємець розповідав, побував у Сибіру, Польщі, Болгарії, Швеції, Італії, у мене є звідти малюки, але щасливим почуваюся тільки на Чернігівщині.

Художника не стало на 82-му році життя.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: похорон, Володимир Ємець, художник, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект