Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Червонокнижного молодого лося вбили в перший день полювання на Чернігівщині


Нормовен

Червонокнижного молодого лося вбили в перший день полювання на Чернігівщині

В Україні популяція лосів на межі зникнення. Нараховується щонайбільше 4,5 тисячі особин. Впродовж 10 років популяція цих тварин скоротилася ледь не втричі. Хто замахнувся на тварину, намагалася з’ясувати Валентина Доброта.У день відкриття сезону Микола Семенченко разом з компаніє односельців, у кожного в руках по рушниці, з поля зайшов до лісу.

Микола Семенченко, житель села Махнівка: «Ми йшли всі ланцюгом. Собаки почали відпрацьовувати. Мій товариш каже, що тут лосі ходять. Дійшли сюди, повернули голову, тут ходив лось. Ось його шерсть».

За його словами, лось був живий. Нібито те, що тварина поранена, помітили пізніше.

Микола Семенченко, житель села Махнівка: «Ми забрали собаку. Він ще був живий. І ми пішли звідси».

Саме мисливиць Семенченко подзвонив єгерю, а вже той викликав поліцію. Коли слідча група приїхала, орієнтовно 3-річний лось з одним рогом, вагою приблизно 3 центнери, вже був мертвим.

Того дня у цьому районі полювали жителі двох прилеглих сіл Махнівки та Омбиша.

Лосі тварини досить вино сливі і навіть із таким тяжким пораненням тварина могла пройти до 5 км. Тож з’ясувати у якій частині лісу кулю випустили у лося, досить важко.

За 300 м від місця, де знайшли лося справді межа лісництва. Теоретично поранена тварина могла прийти люди із іншого району. Але сліди крові нам вдалося знайти лише там, де лежала туша. Навіть на дереві, через яке лосю довелося переступити, жодної багряної плями.

Юлія Ковтун, речниця Національної поліції Чернігівської області: «Спеціалісти встановили, що тварину було вбито свинцевою кулею. При входженні в тушу вона зруйнувалася, уламки не підпадають ідентифікації і тому встановити з якої зброї стріляли люди неможливо».

Дізнатися з якої саме рушниці пролунав постріл можна лише по гільзі. Але її слідчі не знайшли. Знайти рушницю, з якої взагалі того дня стріляли, було б чи неєдиною зачіпкою. Лісники проводять своє розслідування. Цього тижня хочуть зібрати всіх мисливців докупи.

Андрій Лашко, директор ДП «Борзнянський лісгосп»:
«В ході роз’яснювальної роботи може що й випливе. Наша думка, що неподалік від цього місця його поранили».

6 літніх мисливців з села Омбиш в той час, коли на пораненого лося натрапили мисливці Махнівки, сиділи на дорозі десь за кілометр від лісу. На відкриття полювання ходив і батько Анатолія Тарасенка. Мисливці за святкуванням початку сезону, каже він, навіть не встигли зброю розчохлити.

Анатолій Тарасенко, житель села Омбиш: «З наших рук не було жодного пострілу».

У омбуських мисливців жодних впольованих трофеїв не було. Їхні 3 рушниці вилучено на експертизу.

Віталій Куліш, мисливознавець ДП «Борзнянський лісгосп»: «Подивимось чи були з них постріли, чи не були».

Поліцейські і сьогодні працювали у навколишніх селах, але у махнівських мисливців 13 рушниць для експертизи досі не вилучено.

За убивство червонокнижного лося 130 тисяч гривень штрафу. За цей рік на Чернігівщині убито 4 лосів. Жодного браконьєра не встановлено.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: червонокнижний лось, полювання, браконьєри, штраф, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект