Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » А ви знаєте коли вперше Черніговом поїхали тролейбуси? І яка найстаріша машина досі працює на лінії?
Доставка

А ви знаєте коли вперше Черніговом поїхали тролейбуси? І яка найстаріша машина досі працює на лінії?

55 років з початку тролейбусного руху у Чернігові.

Саме 5 листопада 1964 року від Красної площі містом роз’їхалися перші електромашини. Їх поява зумовлена активною розбудовою Чернігова, появою нових житлових масивів і підприємств гігантів. Разом з тим почала зростати і чисельність населення, з якою автобуси не могли впоратись.Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «Завдяки одному з таких підприємств гігантів, як Хімволокно, вони були одними з ініціаторів відкриття тролейбусного руху».

У квітні 1963 року Міністр комунального господарства підписав наказ про створення у Чернігові дирекції з будівництва тролейбусної мережі. Трохи більше ніж через рік – 5 листопада 1964 року – містом поїхали електричні машини.

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «Це були сучасні на той момент тролейбуси ЗіУ-5. Протяжність всієї мережі була 22 км. Працювало 22 тролейбуси за трьома маршрутами. Маршрути були такі як Бобровиця – Вокзал - №1. Він зараз трошки подовжений, але фактично не змінюється вже 55 років. №2 – це Бобровиця – Капронний комбінат. І №3 – Бобровиця – Камвольний комбінат».

Для порівняння. Зараз протяжність лише 6-го тролейбусного маршруту 22 км.

Доставка

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «Пік розвитку тролейбусної мережні у місті Чернігові приходиться якраз на кінець 60-их років. Адже з історичних джерел ми знаємо, що у 1969 році вже було 8 тролейбусних маршрутів. Звісно добудовувалися певні лінії. Продовжувалась, наприклад, лінія від Бобровиці до Сіверянки, від Кутів до автозаводу, Пухова – Бєлова. Ну і остання тролейбусна лінія відкрита 2016 року вулицею Козацькою до мікрорайону Масани, де поїхав новий тролейбусний маршрут №11, якого люди чекали близько 40 років».

Сьогодні на балансі комунального підприємства 103 машини. 11 маршрутів обслуговує 148 водіїв та 114 кондукторів. Щодня на лінії виходить 63 тролейбуси. Найстаріший працюючий з них №343. Йому більше 30 років.

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «За останні 4 роки, починаючи з 2016 року, придбано 27 нових тролейбусів. Це тролейбуси «Еталон Т12110 Барвінок» Чернігівського автозаводу».

Аби 55-та річниця не залишилася непоміченою для пасажирів тролейбусів випустили лімітовано колекцію транспортних карток.

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «Наше підприємство сьогодні святкую 55-річницю з моменту початку тролейбусного руху, і щоб відзначити такий ювілей для нас, ми випустили транспортну картку з логотипом ЧТУ та хештегом - #ЧТУ55».

Нагадаємо, що перевага транспортної картки, дешевша вартість проїзду – замість 5 гривень ви сплачуєте 3,95.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЧТУ, ювілей, тролейбуси, Микита Вікторов, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект