Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як розпізнати інсульт - вчили пацієнтів чернігівські лікарі в «Школі здоров’я»

Як розпізнати інсульт - вчили пацієнтів чернігівські лікарі в «Школі здоров’я»

Близько сотні людей прийшли сьогодні на заняття «Школи здоров’я» до 2 міської лікарні у Чернігові. Про це сказала заступниця головного лікаря Інна Сорокіна. Сьогодні в лікарні розповідали про те, як виявити ознаки інсульту, попередити його та як доглядати за постінсультними хворими. Як сказала Інна Сорокіна, за 9 місяців цього року в лікарні виявили ознаки інсульту у 187 людей. П’ята частина з них – працездатного віку.У холі поліклініки Чернігівської міської лікарні №2 можна перевірити тиск, здати кров, послухати про корисну їжу. Так відвідувачі четвертої «Школи здоров’я», приуроченої до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, чекають на початок лекцій. Заразом можуть розпитати лікарів про це і напряму, каже відвідувачка школи Любов Полегешко.

Любов Полегешко, відвідувачка «Школи здоров’я»: «В Інтернеті дивлюсь, на телебаченні, якщо щось розповідають. Одна справа Інтернет – що правда, що не правда. Інша справа, коли каже наш лікар дільничний, сімейний.»

Теми лекцій - профілактика та лікування гіпертонічної хвороби, методи виявлення перших ознак інсульту. За словами заступниці головного лікаря з поліклінічної роботи міської лікарні №2 Інни Сорокіної, часом люди навіть не підозрюють, що у них є передумови інсульту.

Інна Сорокіна, заступниця головного лікаря з поліклінічної роботи міської лікарні №2:
«Не менше 10-12-15 разів за рік, коли ми госпіталізуємо з амбулаторного прийому. Ми підбирали людей з коридору, ми підбирали людей з вестибюлю реєстратури, були на прийомі у офтальмолога, коли починалися ознаки інсульту. Якщо у перші три години змогли зробити і комп’ютерну томографію, і тромболізис, то ознаки інсульту можуть зовсім піти. І це як чудо.»

Складчина
Ознаки інсульту помітні ззовні, каже Інна Сорокіна. Якщо описати їх під час дзвінка до швидкої, людину можна убезпечити від подальших ускладнень.

Інна Сорокіна, заступниця головного лікаря з поліклінічної роботи міської лікарні №2: «Коли у людини з’являється асиметрія, приспущена повіка, перетягнута половина рота, не чітка мова, людина не може говорити, з’являється оніміння, мурашки в руці.»

Також під час «Школи здоров’я» розповідали про те, як правильно доглядати за тими, у кого виявили інсульт. Зокрема, яким має бути харчування, як можна зробити найпростіший масаж та як уникати пролежнів.

Майя Марченко, відвідувачка «Школи здоров’я»:
«Я перший раз прийшла сьогодні послухати лекцію. Звісно, я не буду перевертати, але мені цікаво про дихання, про усе, що вони скажуть, про харчування.»
Серед слухачів – і студент-медик Антон Степаненко.

Антон Степаненко, відвідувач «Школи здоров’я»: «Ці знання, в принципі, мені можуть допомогти зорієнтуватися в екстремальній ситуації, і, навіть, якщо якійсь людині стане погано – щоб знати, що робити. Стало цікаво прийти, тим паче, що мої родичі також з цією проблемою стикались.»

За словами Інни Сорокіної, лекції четвертої «Школи здоров’я» прийшли послухати близько сотні людей.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Школа здоров’я», поліклініка, міська лікарня №2, інсульт, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект