Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Леонід Кучма вручив стипендії кращим студентам ЧНТУ


Леонід Кучма вручив стипендії кращим студентам ЧНТУ

Волонтери, електротехніки, програмісти, інженери та громадські діячі. Вдесяте кращі студенти Чернігівського національного технологічного університету отримали стипендії президентського фонду Леоніда Кучми «Україна».Леонід Кучма, президент України (1994-2005):
«Ще не вмерло в Чернігівському технологічному університеті бажання розвиватись. Дійсно, що ваш університет обов’язково буде одним із кращих в Україні, не тільки по вигляду, а й по тих спеціалістах, які будуть виходять з цього університету».

Рішення, хто стане стипендіатом ухвалюють безпосередньо у виші, беручи до уваги всі перемоги, відзнаки та досягнення студентів.

Наталія Конопля, фахівчиня зв’язків з громадськістю ЧНТУ, стипендіатка фонду «Україна»: «Завжди привілеї віддаються саме тим студентам, які навчаються на технічних напрямках. На технічних та на інженерних. В цьому році у нас більше 10 кандидатур, які мають достатньо високі рівні своєї наукової, громадської активності. Волонтери вони дуже кльові та круті».

Традиційно, студентів, які отримали стипендію п’ятеро. Всі вони навчаються за різними спеціальностями. Зізнаються, що стати стипендіатом, було не просто. Проте головне бажання.

Дмитро Маладика, студент ЧНТУ, стипендіат: «Стати стипендіатом – це дуже комплексна задача. Не можна виділити одну річ, за яку була надана стипендія. Це загалом і за участь у проектах, у тому числі у проектах зв’язаними з іншими країнами, за конференції, за статті, гарне навчання, активність, університетське життя, наукова робота. Це секрет успіху».

Серед кращих студентів Євгеній, який вчиться на магістратурі за спеціальністю електроніка. 6-курсник допомагає викладачам у розробці курсів на основі сучасних електронних технологій та активно займається науковою діяльністю.


Євгеній Куц, студент ЧНТУ, стипендіат: «Я займаюся викладанням гуртка робототехніки в ЧНТУ для школярів – середньої та старшої школи. В мене є наукові публікації. З моєю кафедрою ми займаємось дослідженнями по збільшенню коефіцієнту корисної дії електродвигунів. З цією темою я виступав на міжнародній конференції в минулому місяці».

Микола теж цьогорічний стипендіат. Протягом 3 років він очолює студентську раду університету, є членом вченої ради та постійно працює на підвищення іміджу навчального закладу.

Микола Дунай, студент ЧНТУ, стипендіат: «У нас були «Зіркова пара», мала олімпіада, відкриття студентської площі, багато відео, які ми зробили, щоб розвивати ЧНТУ. Тобто ми розвиваємо ЧНТУ не просто, щоб була наука, наука – це в першу чергу, але попри це повинно бути і інше – і концерти, і маса емоцій, які отримують студенти».

Цьогоріч розмір стипендії складає 20 тисяч гривень.

Стипендіати зізнаються, що отримані кошти планують витратити на подорожі, саморозвиток та втілення в життя своїх проєктів.

Дмитро Маладика, студент ЧНТУ, стипендіат: «Одним з найцікавіших моїх проєктів є тема мого бакалаврського дипломного проєкту – «Модуль керування біонічним протезом руки». Він дозволяв з м’язів руки знімати біомедичні імпульси та виконувати керування пластиковою рукою, надрукованого на 3D-принтері, за допомогою цих сигналів. Тобто люди, які не мають власної кінцівки, за допомогою цього пристрою можуть керувати пластиковою рукою силою думки».

Окрім стипендії президентського фонду «Україна» студенти технологічного університету також отримують стипендії Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Леонід Кучма, стипендія, ЧНТУ, технологічний університет, фонд «Україна», «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект