Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Імунологи наголошують, вакцинація дітей проти поліомієліту обов’язкова
УБП


Home net

Імунологи наголошують, вакцинація дітей проти поліомієліту обов’язкова

24 жовтня у всьому світі відзначають День боротьби з поліомієлітом. З кінця ХІХ століття епідемії цієї небезпечної хвороби спалахували по всій планеті. І тільки в 1955 році її вдалося приборкати завдяки вакцині.Любов Ніконець, імунолог, педіатр:
«Це дуже небезпечна інфекційна хвороба. Це вірусна хвороба, яка розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Найбільший ризик ураження захворюванням мають діти до 10 віку. Ліків від цієї хвороби не існує, а існує лише метод профілактики – це вакцинація проти поліомієліту».

Препарати проти поліомієліту входять до обов’язкового календаря щеплень дітей в Україні. Сумарно дитині вводять 6 доз, 3 з яких уже на першому році життя. Після цього вона отримує імунітет від поліомієліту на все життя. Більше того, до 18 років можна отримати вакцину навіть тим, хто порушив свій календар щеплень.

Любов Ніконець, імунолог, педіатр: «Ми маємо французького виробника вакцини, інактивовану вакцину проти поліомієліту, яка містить в собі вбиті віруси поліомієліту. І маємо живу оральну вакцину, яка клапається у ротик дитині. Вона теж французького виробника. Вакцини є в максимальній кількості. Ми забезпечені в повному обсязі. Вакцини ці закуповуються дитячим фондом ООН ЮНВСЕФ. Мають велику безпеку і велику ефективність».

Імунологи наголошують, вакцинація дітей проти поліомієліту обов’язкова. Адже ця хвороба може сильно пошкодити центральну нервову систему і м’язи, що може спричинити параліч та навіть смерть.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: поліомієліт, вакцинація, Любов Ніконець, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект