Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Все більшої популярності набувають позапланові щеплення. Чому?


Home net

Все більшої популярності набувають позапланові щеплення. Чому?

З кожним днем все більшої популярності набувають щеплення, які не входять до списку затверджених Міністерством охорони здоров’я України, і відповідно не включені до календаря вакцинацій. Фахівці вважають, що це пов’язано, в першу чергу, з частими спалахами різноманітних епідемій, під час яких гинуть люди.Людмила Овсієнко, головний лікар дитячої поліклініки № ЧМР: «Чим більше людей зробить вакцинацію проти грипу чи будь-якої керованої інфекції, тим менший буде спалах того чи іншого захворювання».

Позапланові або рекомендовані щеплення, за словами лікаря, найчастіше роблять від захворювань на рото-вірусну інфекцію, стафілокок, гнійний менінгіт, ангіну, пневмонію, щеплення проти кору та вітряної віспи, вакцинація дівчатам 9-річного віку від захворювання на рак шийки матки, папіломо-вірус та інші. Опитані чернігівці по-різному ставляться до таких вакцинацій.

Серед найпопулярніших сьогодні є щеплення від грипу. Медики кажуть, що останнім часом чернігівці сім’ями звертають, аби вчасно вакцинуватися.

Людмила Овсієнко, головний лікар дитячої поліклініки № ЧМР: «За даними Міністерства охорони здоров’я, ми очікуємо підвищення захворюваності на грип. Спалах грипу припаде на грудень-січень місяць 2019-2020 років. Тому є ще час зробити щеплення».

Якщо щеплена людина таки захворює на грип, то хвороба буде перебігати у легкій формі, а пацієнт гарантовано залишиться живим.

Щодо решти щеплень, кожен може обирати за власним розсудом, попередньо проконсультувавшись зі своїм лікарем, зазначають фахівці.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: щеплення, вакцинація, Людмила Овсієнко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект