Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Нардепи не отримуватимуть частину зарплати за прогули


Нормовен

Нардепи не отримуватимуть частину зарплати за прогули

Народні депутати запровадили проти себе санкції – фінансові. Якщо член парламенту впродовж місяця пропустить третину голосувань або половину засідань комітету, не отримає частину зарплати. Справедливою таку новацію вважають не всі. У залі було чимало обурених. Справедливо чи ні, з’ясовувала Ольга Кошеленко.Кожен ранок народного депутата України розпочинався із виконання радянського ритуалу – парламентарій розписувався у відомості про те, що прибув на роботу. Далі маршрут міг пролягати куди завгодно – до сесійної зали, у буфет, на інтерв’ю в кулуарах чи геть за межі парламенту.

Сергій Кальченко, фракція «Слуга народу»: «Ми пропонуємо відмовитися від цього рудименту, як письмова реєстрація. Фактично є індульгенцією. Депутат зареєструвався перед ранковим чи вечірнім засіданням, а далі він півдня може вважатися таким, що відпрацював».

Відтепер не лише прогул цілого робочого дня, а й не вчасний похід до туалету чи перекур, можуть коштувати дорого. 30% голосувань чи половина засідань комітету, які депутат пропустить без поважної причини, позначаться на зарплаті.

Депутати обурюються. Мовляв, іноді не голосування є символічним. Спікер парирує, частіше ні.

Руслан Князевич, фракція «Європейська солідарність»: «В нас є право неучасті в голосуваннях, як одна з форм демонстрації політичної позиції. Це право є похідним від права наших виборців не брати участь в голосуваннях».

Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України: «Позиція, коли ти підтримуєш, не підтримуєш або утримуєшся. Коли ти не голосуєш, не зрозуміло, чому ти не голосуєш, - ти не розділяєш цю правку, ти не підтримуєш цей законопроект, ти обираєш путівку до теплих стран, ти обираєш нову машину чи квартиру».

З за неучасті в голосуваннях забиратимуть не лише зарплату, а й так звані депутатські. Обранці вимагають залишити бодай їх.

Вадим Івченко, фракція «Батьківщина»: «Саме кошти на виконання депутатських повноважень ідуть на те, щоб ми з вами утримували приймальні, працювали з виборцями, проїзди, і т.д. Ви зараз пропонуєте забрати право народного депутата давати відповідні кошти на виконання депутатських повноважень, тобто ви проти роботи з виборцями».

Такий суто математичний підхід не найсправедливіший. Адже за сьогодні та вчора, коли депутати голосували кількасот правок до одного закону, можна цілком виконати місячну норму прогулів. Іншого разу, коли голосувань менше, безкарно вдасться прогуляти хоч тиждень.

Але керівника регламентного комітету це не бентежить.

Сергій Кальченко, фракція «Слуга народу»:
«Традиційно не голосували від 140 до 180 депутатів. За вчорашній та сьогоднішній день була б непогана економія фондів державного бюджету».

Перед виборами за прогули та кнопкодавство президентська партія обіцяла позбавляти депутатів мандата. Відповідний проект закону проголосували і відправили на експертизу до Конституційного суду. Але висновку поки що не отримали.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: санкції, нардепи, зарплата, голосування, прогули, Верховна Рада, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект