Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 780 років тому на наше місто напало монгольське військо


Нормовен

780 років тому на наше місто напало монгольське військо

18 жовтня сумний день в історії Чернігова. Рівно 780 років тому на наше місто напало монгольське військо.Варто зазначити, що Чернігів на початку ХІІІ століття був надзвичайно розвиненим містом, фактично другим після Києва. Населення його складало від 25 до 45 тисяч. В результаті монгольської навали Чернігів було пограбовано і частково зруйновано.

Олег, історик, екскурсовод: «Є сліди штурму Чернігова, це розкопки на Валу. Там було знайдено збитий замок з князівського двору. А також в покрівлі були знайдені монгольські стріли, яка впала. Покрівля з самих стін і самого в’їзду. Тотального знищення… принаймні пограбувать, пограбували, я би так сказав. Але такого, щоб стояло місто і за один момент його не стало, такого, я вважаю, не було».

На думку Олега Васюти, свідченням того, що Чернігів не був повністю спустошений монголами є чимала, в масштабах України, кількість архітектурних споруд, які пережили атаку. Наприклад, Єлецький монастир або Спасо-Преображенський собор.

Але значну шкоду Чернігову загарбники все ж таки заподіяли.

Олег, історик, екскурсовод: «Цей удар монгольський призвів до того, що Чернігів почав дуже стрімко втрачати своє попереднє значення. І поступово, поступово, навіть у другій половині ХІІІ століття, то центр об’єднавчий, як князівського року, так і чернігово-сіверськог, перемістився до Брянська. Туди ж перемістився і єпископ Чернігівський. Хоча між іншим, брянські князі і надалі продовжували носити титул Великий князь Чернігівський».

Після монгольської навали Чернігів вже не зміг відродитися до рівня другого після Києва. Проте зусиллями, зокрема таких діячів як Лазар Баранович та Іван Мазепа, він набув статусу одного з найбільших культурних та історичних центрів України, яким ми його знаємо і нині.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: монгольське військо, історія, монгольська навала, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект