Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Рада ухвалила Держбюджет-2020 у першому читанні
УБП


Home net

Рада ухвалила Держбюджет-2020 у першому читанні

Бюджетна баталія зі щасливим кінцем.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні бюджет на наступний рік. Однак, важливе голосування мало не зірвалося через конфлікт між моно-більшістю «Слуг народу» і прем’єром Гончаруком. Главу уряду звинуватили в тому, що сотня мажоритарників не отримала грошей на свої округи. Тертя між прем’єром і президентською фракцією, кажуть, вже не перше. Однак цього разу суперечка таки вихлюпнулася в публічний простір.З самого ранку, поки депутатам роздавали проект бюджету на наступний рік, в кулуарах мажоритарними обурювались тим, як уряд та бюджетний комітет розподілили залишки цьогорічних коштів. Одні отримали по кількасот мільйонів гривень на свої округи, а решта, загалом таких близько сотні, нічого.

Першими про це заговорили депутати з групи «За майбутнє». Найжирніші шматки, за їхніми даними, дістались мажоритарникам з бюджетного комітету, який, мовляв, за участі уряду і обділили половину округів.

Ігор Палиця, народний депутат (група «За майбутнє»): «Якщо така стаття є і фінансова можливість дозволяє пропорційно на кожен мажоритарний округ, в незалежності від того, хто в якому комітеті. Не відносьтеся по-скотськи до своїх товаришів-колег, які не знають, що відбувається і які не приймають участі в бюджетному розподілі, я не хочу казати – розпилі».

Обділені мажоритарник пригрозили прем’єру, якщо він це неподобство не виправить, матиме справу з органами.

Тарас Батенко, народний депутат (група «За майбутнє»): «Якщо ми побачимо упередженість в постанові кабінету міністрів України по соцекономрозвитку. Кошти, які підуть на округи, от тобі дам, а тобі не дам. Умовно кажучи, не на всю Україну пропорційний розподіл коштів по округах, а окремо тим депутатам, які правильно голосують. Якщо такий факт буде підтверджений, то, я думаю, наші представники депутатської групи будуть звертатися на прем’єр-міністра України, Міністерства фінансів, НАБУ і ДБР».

Тим часом сам прем’єр Гончарук залишає залу та з занепокоєним виглядом кудись поспішає кулуарами. Виявляється розподілом субвенцій обурені і «Слуги народу».

Спікер оголошує перерву. Вона затягується.

Чимало нардепів відмовляються голосувати за бюджет на наступний рік, поки не переділять залишки нинішнього.

Понад годину «Слуги народу» сваряться з Гончаруком за зачиненими дверима. Владнати конфлікт вдається лише після обіцянки перерозподілити субвенції.

Ірина Верещук, представниця Кабінету Міністрів у Верховній раді (фракція «Слуга народу»): «Це завжди такий корупціоген. Завжди така проблема, яку називають політичною корупцією фактично. Наразі прем’єр-міністр прийняв особисто управлінське рішення призупинити, щоби розібратися, і все-так ще раз переглянути на комісії виділення таких субвенцій. Бо вийшло так, що тим людям, які, наприклад, є в бюджетному комітеті, їм досталося аж по 300 мільйонів субвенцій, а деяким нуль».

Домовившись, розблокували і ухвалення у першому читанні бюджету на наступний рік, який одна теж підтримують не всі.

Олексій Гончаренко, народний депутат (фракція «Європейська Солідарність»): «Нам казали, буде завершена епоха бідності. В цьому бюджеті не передбачено в першому півріччі взагалі зростання мінімальної пенсії. От яка є, така і залишається, - 1630 гривень. А з другого півріччя на 100 гривень піднімають, всього».

Олексій Гончарук, прем’єр-міністр України:
«Ми на правильному шляху, колеги. Але треба пам’ятати, що країну розвалювали десятками років. А у нас з вами поки що пару тижнів роботи. Все це буде враховано. Ми чесно подивимося, скільки у нас грошей, і разом з вами продискутуємо, як їх найефективніше витратити».

Прем’єр запевняє, бюджет докорінно перероблять до другого читання.

І зрештою, його таки підтримують – «Слуги» та мажоритарними з групи «За майбутнє», які надвечір схоже таки встигли порозумітись з урядом.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: субвенці, держбюджет-2020, Верховна Рада, нардепи, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект