Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Рак грудей - не вирок. Лікарі закликають проходити обстеження


Нормовен

Рак грудей - не вирок. Лікарі закликають проходити обстеження

Як давно ви перевірялись своє здоров’я?

Цього місяця у всьому світі лікарі привертають увагу до раку молочної залози. Проте днем боротьби з цією хворобою має бути кожен день.



Пройти обстеження закликають і ті, кому вдалося побороти недуг.

Людмила Нікуліщева, волонтерка, ВГО онкоінвалідів «Разом проти раку»: «Я 35 как с этим диагнозом живу. Я хожу каждый год. И в эти 35 лет, еще кроме первого раза, попалась дважды. И только благодаря тому, что я ходила вовремя на обследования, у меня это обошлось малой кровью. Поэтому сидеть дома на диване и думать, со мной это не произойдет или может я потом, это недопустимо, это вредит только самому человеку. Поэтому надо взять себе за правило, делать это ежегодно».

18 жовтня у центрі сучасної онкології безкоштовно можна буде пройти обстеження. Проте лише одним днем обмежуватися не варто. Як і одразу йти до вузьких спеціалістів. Дбати про своє здоров’я треба постійно. А краще лікування – профілактика.

Консультації з сімейним лікарем, регулярні огляди у гінеколога. І у разі підозри онкології грудей, направлення до спеціалістів.

Онкологи ж кажуть, в день боротьби з раком молочної залози звертають увагу інших лікарів на необхідність привернення уваги і на це.

У кожній країні свої скрінінгові програми, які рекомендують жінкам, з якого віку варто проходити мамографію, як часто бувати у фахівців. В середньому це 35-40 років. Та важливе і само обстеження. Безліч інструкцій в Інтернеті, безкоштовно і дуже часто саме це дозволяє виявити рак грудей.

Юрій Лушников, онкохірург: «Ціль цього самообстеження не в тому, щоб навчити пацієнтку виявляти рак молочної залози. Просто кожна пацієнтка раз в місяць обмацуючи свої молочні залози, вже звикає до неї, і вона розуміє, коли в неї щось з’являється, чого не було. Чи навпаки, пропало те, що було. І ось це повинно її насторожити, і це має бути як привід з’явитися до мамолога на перевірку».

В мережі відомий чернігівський онколог, а нині і народний депутат, Валерій Зуб запустив флешмоб до всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози. Не просто рожева стрічка, де закликає всі онкоцентри України інформувати якомога більше жінок у важливості регулярного обстеження у мамолога. І нагадує, виявивши рак на першій стадії, відсоток його виліковуваності складає 95%.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рак молочної залози, онкологія, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект