Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Здорожчання навчання у мистецьких закладах і 50 млн на ремонт санвузлів, - засідання виконкому


Нормовен

Здорожчання навчання у мистецьких закладах і 50 млн на ремонт санвузлів, - засідання виконкому

У Чернігові затвердили новий розмір плати за навчання у мистецьких закладах. Рішенням виконавчого комітету міської ради від січня 2020 року вартість позашкільної освіти у школі мистецтв, художній та музичних школах здорожчає на 30-40%.Олександр Шевчук, начальник управління культури та туризму: «Встановлення нових розмірів батьківської плати покращить фінансовий стан вищезгаданих закладів, частково покриє видатки пов’язані з їх функціонуванням, що в свою чергу зменшить фінансове навантаження на бюджет міста Чернігова. В свою чергу всі пільгові категорії, так і залишаються».

Розмір плати за навчання за кожним напрямком визначали окремо, залежно від престижності дисципліни.

За словами керівника управління, таке підвищення компенсує витрати міського бюджету на заробітні плати викладачам і буде на рівні з таким ж за розміром містами – Вінницею, Ужгородом та Чернівцям.

Олександр Шевчук, начальник управління культури та туризму: «У нас оплата була сама низька по факту по Україні – була на передостанньому місті. Ми зараз її підвищуємо до середньої. Позашкільна приватна мистецька освіта в рази дорожча – один урок коштує як один місяць навчання в мистецькій школі. Це факт. Але там один урок, а ми даємо 6-7 годин на неділю. Це теж дуже важливо, тому що ми даємо комплекс».

Одним із пріоритетних питань для міста є покращення умов навчання та виховання дітей у всіх освітніх установах Чернігова. Так, 16 жовтня виконком одноголосно погодив програму поліпшення гігієнічних умов, адже нині більше половини санітарних вузлів у школах та садочках потребують реконструкції.

Олена Горна, заступниця начальника управління освіти:
«Було здійснено моніторинг. На сьогоднішній день 68% санвузлів у закладах загальної середньої освіти потребують капітального ремонту, 67% у закладах дошкільної освіти також потребують капітальних ремонтів».

На реалізацію програми з місцевого бюджету виділять 50 мільйонів гривень.

Олена Горна, заступниця начальника управління освіти:
«2019 рік не потребує фінансування. А щорічно – протягом 4 років – по 12,5 мільйонів гривень».

Принагідно під час засідання обговорили дати початку опалювального сезону. За словами міського голови, не залежно від решти установ та будинків, тепло у навчальні заклади подадуть за потреби, як і на минулому тижні.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У разі, якщо будуть мерзнуть діти, то по першому сигналу ми будемо вмикати опалення – або в окремих садочках, або повністю у всіх. По школам, то подивимось після канікул. Подивимось з понеділка, якщо буде холодно, то ми окремо будемо приймати рішення».

Серед 24 питань члени виконавчого комітету також ухвалили знесення зелених насаджень для будівництва спортивного майданчика та зливової каналізації, а також зміни до програми розвитку електротранспорту. Зокрема, виділення коштів на закупівлю тролейбусів та реконструкцію тягових підстанцій.

Олександр Рижий, начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку:
«Пропонується перенести з 2019 року на 2020-2021 роки перший пункт – це витрати на сплату податку ПДВ, пункт 1,5 – зменшити обсяги фінансування міського бюджету, а саме 27 мільйонів, які ми закладали на електробуси, і перекласти на закупівлю тролейбусів. Також пропонується внести зміни – додати реконструкцію тягових підстанцій і закласти 20 мільйонів на 2020-2022 роки».

Загалом впродовж трьох найближчих років планується придбання 6 тролейбусів щорічно за рахунок міського бюджету.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: мистецькі заклади, виконком, санвузли, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект