Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чим дивував цьогорічний фестиваль «Литаври»?


Нормовен

Чим дивував цьогорічний фестиваль «Литаври»?

3 дні більше 60 письменників з 10 різних країн зустрічалися з чернігівською молоддю, щоб познайомити із сучасною літературою. Такий просвітницький проект з 2016 року реалізує Тетяна Винник, засновниця міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».З 9 по 11 жовтня Чернігівщина приймала 3-й літературний фестиваль «Литаври». У 6 містах та містечках Чернігівщини – Чернігові, Бахмачі, Ніжині, Острі, Корюківці, Седневі – митці, письменники, перекладачі, видавці з різних країн зустрілися з учнями шкіл та студентами.

В Чернігові відкрила фестиваль письменниця Анастасія Нікуліна. Тільки з початку місяця вона вже побувала на кількох презентаціях – у Нововолинську та Луцьку, де також проводила зустрічі.
Після участі у «Литаврах» одразу вирушає у Трускавець.
В Чернігові представила слухачам три своїх твори, всі абсолютно різні.

Чернігівські підлітки на початку презентації відверто нудилися, але за кілька хвилин зацікавленість взяла своє.

Учні, які життя письменників вивчають за підручниками, побачили, що письменники живі люди. Авторка змусила всіх замислитися над проблемами, які хвилюють саме молодих людей. Наприклад, такими як булінг, самотність в суспільстві, нерозуміння. Один з її творів присвячений саме цій темі – «Сіль для моря, або Синій Кит».

Твір Анастасії Нікуліної про трейсерів, тих, хто займається паркуром, змусив відірватися від телефонів навіть слухачів з останніх рядів.

А за годину діти і самі почали асоціювати себе з героями творів Анастасії Нікуліної. Дехто навіть поділився мрією.

Твори учасників фестивалю увійшли до альманаху «Литаври-2019», який організатори подарували бібліотекам та представникам шкіл, щоб діти могли більше дізнатися про сучасних письменників.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фестиваль «Литаври», література, письменники, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект