Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Тринадцята гармата існує: в Чернігові встановили «легенду»


Нормовен

Тринадцята гармата існує: в Чернігові встановили «легенду»

Воскресили легенду. В Чернігові встановили об’єкт, який у формі жартівливих розповідей десятиліттями фігурував у людських розмовах. 13-та гармата – місце неіснуючих зустрічей.«Та гармата. Раніше казали, що дівчата, коли не хотіли зустрічатися з парубком, то відправляли його до неіснуючої, 13-ї гармати. Зараз вона ніби існує і не існує», – Олександр Кишко, майстер 13-ї гармати.

«Усюди в туристичних містах є якісь контактні скульптури. Коли я як екскурсовод розказую про місто як про місто легенд… І з’явилася ідея. За маршрутом щоб були якісь скульптури, візуалізація», – Олег Герасименко, автор ідеї, екскурсовод.

Ідея встановлення на Валу мініатюрної 13-ї гармати виникла більше року тому. На реалізацію ідеї зі створення туристичних брендів міста було надано грантові кошти Британської ради та міське співфінансування. За реалізацію ідеї взявся чернігівський майстер.

«Зробив кілька фото. Поміряв велику гармату. На комп’ютері зробив усі креслення. Зменшив розміри великої гармати 1 до 11. І почався процес виготовлення. Вирізав, обробляв, зварював. Отак з’явилась ця невеличка гарматка», – Олександр Кишко, майстер 13-ї гармати.

Але далі ідея створення 13-ї гармати саме на Валу зупинилася. На заваді стали бюрократичні дозвільні механізми.

«Письмової відповіді я не отримав. Але в ЖКГ сказали, що це треба погоджувати із заповідником, а заповідник погодження не дав. У чому проблема, я не знаю. І ми вирішили поставити її там, де вона зараз строїть», – Олег Герасименко, автор ідеї, екскурсовод.

У «Чернігові Стародавньому» заперечують надходження будь-яких листів щодо надання дозволу з встановлення «гарматки».

«Жодного листа», – Сергій Черняков, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Сьогодні гармату встановили поблизу магазину «Зелена лавка» та Інституту історії, біля Валу.

«Хлопці хотіли встановити її на Валу. Але їм відмовили. А для нас це потрібно. Ми – сувенірний магазин. І 13-та гармата. Побачення призначати вже біля «Зеленої лавки»», – Ольга Черешко, представник магазину «Зелена лавка».

Гармата стане ще одним об’єктом із серії легенд нашого міста і має бути частинкою маршруту, що йде за ниточками клубка – символу Чернігова туристичного.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: легенда, 13 гармата, мініатюра, Cheline TV

Добавить в:


ЦентрКомплект