Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 950 років Антонієвим печерам: які перспективи має унікальна пам'ятка?


950 років Антонієвим печерам: які перспективи має унікальна пам'ятка?

Підземний монастир із майже тисячолітньою історією.

Чернігів відзначає 950-річчя заснування Антонієвих печер, унікальної пам’ятки української культури, що має сакральне значення.

Привітати місто з важливою подією з’їхалися гості з різних куточків області та історико-культурних заповідників країни.Як свідок і частина історії встановлення держави за 900 років чернігівський Афон пережив чимало. У 1968 його відновили. І у жовтні того ж року вперше відкрили для туристів.


Тоді реконструювати весь комплекс не вдалося, і нині у національному заповіднику «Чернігів стародавній» прагнуть завершити дослідження та музеєфікувати ново Антонієві печери з поховальними склепами, і побудувати перехідний місток до них. А у місті планують провести благоустрій території біля Іллінської церкви та входу до печер.

Однак, через значне фінансування і юридичні питання пов’язані з підпорядкуванням заповідника державі, втілити ці проекти в життя місцевому самоврядуванню складно.

Заступник міського голови Олександр Ломако, наголосив, що Антонієві печери це не лише візитівка міста, а й місце його сили та величі. Адже в староукраїнській державі Чернігів був найбільшим культурним і політичним суперником сучасної столиці.

До ювілейної річниці заснування Антонієвих печер у Чернігові відбудуться тематичні виставки та засідання міжнародної наукової конференції за участю дослідників і дослідниць з України та зарубіжжя.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Антонієві печери, пам'ятка, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект