Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівцям презентували картини пацієнтів обласної психоневрологічної лікарні


Нормовен

Чернігівцям презентували картини пацієнтів обласної психоневрологічної лікарні

Малюють картини і влаштовують виставки.

Чернігівцям презентували роботи пацієнтів обласної психоневрологічної лікарні. На порожніх мольбертах розмістили кілька десятків робіт тих, хто відвідує арт-терапевничну майстерню медзакладу.Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Це роботи терапевтичного характеру, коли людина проходить психологічне відновлення за допомогою арт-терапевтичних методів. Сьогодні ми будемо представляти роботи багатьох пацієнтів. Частина з них ще знаходиться в лікарні, проходять лікування, частина з них вже давно не лікується в лікарні, але вони проходять арт-терапевтичне відновлення амбулаторно».

У медзакладі подібні заходи планують вже вдруге. Кілька років тому у такий же спосіб суспільство познайомилось з роботами одного з пацієнтів. Цьогорічну виставку розмістили у молодіжному центрі всього на кілька днів. Захід приурочили до Дня психічного здоров’я, який у всьому світі відзначають 10 жовтня.

Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Арт-терапія – це теж такий творчий процес, коли від таких своїх жахливих станів людина може за допомогою творчості, якоїсь невербальної переробки своїх емоцій перейти до ресурсних станів. І справді, трансформації картин, як я бачила, як це працює, відбувається таким чином, що з яких жахливих моментів картина перетворюється в дуже цікавий фрагмент мистецтва».

Оксана Сергієнко, психологиня Чернігівської психоневрологічної лікарні: «Я работаю с пациентом средством творческого продукта. Наша цель не является создать шедевр. Это побочный эффект нашей работы, что мы все-таки их создаем. Но это второе уже, а самое главное – это процес».

Саме через мистецтво працівники чернігівського медзакладу вирішили показати суспільству, що їх пацієнти після лікування такі ж люди, як і решта. Серед глядачів інкогніто були присутні і автори деяких робіт.

Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Автори присутні. Вони дуже чекають. Хочуть десь збоку подивитись, чи цікаво це людям, чи потрібно то взагалі комусь, то що вони роблять. Однією метою нашого сьогоднішнього, що ми робимо в місті, показати нашим пацієнтам, що вони цікаві, що їх оточення не відштовхує. І коли хвороба пролікована, то суспільство готове їх сприймати як будь-яку здорову людину».

Арт-терапія – це лікування образотворчим мистецтвом, з метою впливу на психоемоційний стан людини. У чернігівській психоневрологічній лікарні кожному пацієнту допомагають визначитися з його видом мистецтва, завдяки якому він максимально зможе пропрацювати свої питання.

Людмила Беленок, керівниця служби соціально-психологічного відновлення Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні: «Психічні порушення можуть бути у кожного. І це основний такий меседж – не боятися лікування, не боятися проявів, звертатися до лікарів, звертатися до лікування. Якщо дуже страшно, то хоча б до психологів. У нас працюють кабінети психолога на вулиці Івана Мазепи, 3. Можна прийти амбулаторно, анонімно, зателефонувати за телефоном 970-981, записати, і прийти запитати, що зі мною».

Лікарі закликають не ігнорувати депресивні настрої та пригнічені думки, а звертатися за допомогою до спеціалістів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: арт-терапія, виставка, психоневрологічна лікарня, картини, пацієнти, Людмила Беленок, Оксана Сергієнко, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект