Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Річниця масштабної пожежі в Ічні на Чернігівщині: що змінилося

Річниця масштабної пожежі в Ічні на Чернігівщині: що змінилося

Минув рік від часу масштабної пожежі в Ічні на Чернігівщині. Що змінилося? Виявляється, хоч охорону військового складу посилили, вибухи і досі лунають. Торік у ніч на 9 жовтня на арсеналі у повітря злітали сотні боєприпасів. Людям пощастило вижити, але десятки родин залишилися без даху над головою. Як вони живуть зараз і чи слідчі досі вважають, що це була диверсія?Анатолій разом із мамою зустрічають нас у будинку, в який були вимушені перебратися наприкінці минулого року. Вже встигли перекрити дах. Трохи облаштував хату із середини, але все одно тут усе чуже.

Залишити свою оселю, яка звідси за кілька кілометрів, родину змусили вибухи на військовому арсеналі. У ніч проти 9 жовтня минулого року людей будять гучні вибухи, у вікні яскрава заграва, - горить військовий склад.

Боєприпаси разом із важкими бетонними брилами розлітаються на кілометри. Комусь вдається самотужки евакуюватись, ті, хто живе поруч з арсеналом, ховаються у льохах. Правоохоронці перекривають дороги і нікого не пускають.

Ганна Михайлівна, яка живе у останньому біля військової частини будинку каже, стежила за своєю зруйнованою оселею в ефірі «ТСН».

Пожежа загасили за кілька днів, села і ліси розміновували місяці.

19 будинків вибухи зруйнували вщент. Всім охочим нові оселі придбали ще торік. А от у понад 70 помешканнях жити можна, але вони і досі пошкоджені.

Валентина показує вже відбудовані стіни та нові шпалери, лишається заробити дірку ззовні. Деякі селяни здіймають ґвалт, мовляв, їхні оселі так і не відремонтували. Показують нам пошкоджені вібрацією стіни та фундамент, нові вікна. Щоправда з’ясовується, що за них держава таки сплатила.

У цій хаті торік перекрили половину даху, інша вже другу зиму лишається з дірками. Новий шифер лежить на обійсті, але жильці чекають на майстрів.

Заступник мера Олександр Бондар пояснює, торік уряд виділив гроші, встигли купити нове житло і почати ремонт пошкоджених осель. У грудні невикористані кошти повернули у міністерство. І чекали на них знову у 2019 році, щоби закінчити ремонти. Але нічого не отримали.

Нині на території складу і досі лунають вибухи. Їх влаштовують уже навмисно – розміновують територію.

Головною причиною того, що сталося, слідчі називають диверсію.

Дмитро Барановський, головний прокурор Чернігівського гарнізону: «Не знайшли поки що своє підтвердження, це версія щодо розкрадання боєприпасів. Версія щодо халатного відношення під час відповідних робіт, регламентних робіт».

Кажуть, допитали майже тисячу людей. З’ясували, що вибухати почало біля паркану. А камери спостереження, які б мали встановити після вибухів у Калинівці, поді ще не працювали. Головного не з’ясували і досі.

Дмитро Барановський, головний прокурор Чернігівського гарнізону: «На даний час про підозру в кримінальному провадженні жодній особі не повідомлялося».

На сам кінець, вже після інтерв’ю, прокурор натякає, має здогадку, яка може завершити слідство. Але подробиць так і не розкриває.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: арсенал, боєприпаси, Ічня, військовий склад, вибухи

Добавить в:


ЦентрКомплект