Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Золотий октаедр як об'єкт розбрату: ніжинці обурені бездарному використанню державних грошей

Золотий октаедр як об'єкт розбрату: ніжинці обурені бездарному використанню державних грошей

Багатогранник як об’єкт розбрату.

В центрі історичного Ніжина встановили новий арт-об’єкт – золотий октаедр. Містяни ще й на початку цієї історії були не в захваті від куба, збирали підписи, писали петиції і за його встановлення не проголосували депутати міськради. Та згодом на сесії таки ухвалили рішення про багатогранник. Валентина Доброта придивилася до мистецької цінності цього куба, і здається вийшла на схему, як можуть викачувати гроші з державного бюджету.На розі двох центральних вулиць на місці, де була квіткова клумба, золотий октаедр. Багатогранний куб, по-простому.

Новинку містяни уважно роздивляються, фотографують і не перестають дивуватися.

Так, майже мільйон гривень. Місцевий фотожурналіст Ігор Волосянкін цей куб обізвав пам’ятником марнотрацтву.

Ігор Волосянкін, фотожурналіст: «Це залізо 3 мм. Один лист заліза на одну грань коштує 2 тисячі гривень. Це так, щоб піти і купити. Ну хай 10 листів – 20 тисяч. Порізати – хай ще стільки же. Світлодіодна лампочка, ну хай 100 гривень. Все. 50 тисяч – це так, щоб все зробили».

Куб поставили за гроші фонду соціально-економічного розвитку. Це один із трьох видів державних субвенцій місцевим громадам. Місцеві ради звісно погоджують проекти на ці гроші, але вже на останньому етапі. А їх призначення від самого початку по суті вирішують депутати мажоритарними.

Міський голова Ніжина запевняє, що від куба хотіли відкараскатись, але дареному коню в зуби не заглядають.

Анатолій Лінник, міський голова Ніжина:
«Це була 100% ініціатива народного депутата і його бачення. З нами він не погоджував свою пропозицію. От такий от подарунок».

- Чому міська рада не відмовилася від такого подарунку?


Анатолій Лінник, міський голова Ніжина: «Нам тоді треба від усього відмовлятися, що йшло. Це ж не тільки цей об’єкт. Там було багато інших об’єктів».

Інший об’єкт – ось це дерево на сонячних батарейках для підзарядки гаджетів – 600 тисяч державних гривень. І ще один куб, але на метр вищий і втричі дорожчий – за 2 мільйони 400 тисяч державних гривень встановили в Софіївському парку Умані. Тендер виграла компанія, що виготовляла і ніжинського куба.

Торік через фонд соціально-економічного розвитку орієнтовно пройшло 4 мільярди гривень. Це майже 8 річних бюджетів Ніжина.

Юрій Ганущак, експерт із питань регіональної політики: «Це чистий ручняк. Тобто це депутати вигризають собі гроші. Це політична корупція. Тобто вони там міняють вікна і під кожним вікном пишеться: зроблено за сприяння депутата такого-то. Є величезний тиск мажоритарників на уряд, які вимагають своє, чого я балотувався, як мені відбити гроші якщо не через бюджет. От одна із форм, яким чином взяти гроші з бюджету».

Цю схему допомоги регіонам новий уряд поки що призупинив. Тим часом ніжинці вже знайшли призначення своєму кубові – у середину кидають гроші. І жартують, що збирають на його демонтаж.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: октаедр, Ніжин, арт-об’єкт, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект