Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » За останній час у Чернігові загорілися три тролейбуси. Чому?


Нормовен

За останній час у Чернігові загорілися три тролейбуси. Чому?

За останній час у Чернігові загорілося 3 тролейбуси. У всіх випадках однакова причина – зайнявся від штанги. Ці машини вже відпрацювали по кілька разів свій термін експлуатації.Микита Вікторов, речник КП «Чернігівське тролейбусне управління»: «Це позаштатна ситуація. Але вона не несе жодної загрози ні для пасажирів, ні для персоналу нашого, ні для техніки. Просто треба розуміти, що тролейбус має спільного з автобусом не так вже й багато, - це кузов, колеса. А от все начиння, це абсолютно інше обладнання, це електрична машина. І от власне те, що ставалося, це дріт штанги, через яке подається живлення на всю машину, він постійно знаходиться під механічним навантаженням, він постійно згинається і пошкоджується саме в середині. Тобто зовні це пошкодження навіть не видно».

Через зношення цього проводу власне і виникло загоряння. Несправності у всіх машинах вже ліквідували і вони працюють на своїх маршрутах.

Микита Вікторов, речник КП «Чернігівське тролейбусне управління»: «Основна причина всіх несправностей чернігівських тролейбусів – це дуже великий вік. Тролейбуси подекуди перепрацювали два, а то й три, гарантійні терміни експлуатації, які дає завод-виробник. Ремонтувати здебільшого ці тролейбуси вже економічно недоцільно. Тобто купуються певні деталі, встановлюються на тролейбус, він виїжджає, але через декілька годин, через день, через два, через тиждень, в ньому ламається зовсім абсолютно інша деталь, яку треба знову купувати, знову ставити».

За останні три роки міська влада працює у напрямку покращення і оновлення автопарку машин, і покращення обслуговування пасажирів електричного міського транспорту. Загалом придбано 29 нових тролейбусів.

Микита Вікторов, речник КП «Чернігівське тролейбусне управління»: «З ними якраз проблем майже немає. Тому що все ж таки нова техніка, це нова техніка. Половина випуску попри ці оновлення залишаються все ж таки старі тролейбуси. Це тролейбуси ЗіУ, це тролейбуси південного машинобудівного заводу, ба, навіть два ЛАЗи, вони вже мають строк експлуатації 11 років. Здавалось би містяни кажуть, нові жовтенькі тролейбуси, але ж вони вже теж відпрацювали свій встановлений термін експлуатації».

Більшість автопарку ЧТУ старі тролейбуси і потребують заміни. До того ж вони вже не відповідають сучасним вимогам. Наприклад, не пристосовані для маломобільних груп населення.

Микита Вікторов, речник КП «Чернігівське тролейбусне управління»: «З кожним роком техніка все старішає і старішає, поломки частішають. І знову ж таки, вони потребують значних фінансових вливань – заміну деталей, заміну обладнання. І з кожним роком витрачаються на старі тролейбуси значні кошти, а поломок не меншає, адже вік цих машин дається в знаки».

Як варіант, покращити ситуацію значно б могли тролейбуси, які планується придбати за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість проекту більше 7 мільйонів євро, з них – 6 мільйонів кредит, 1,2 мільйони ЧТУ, включаючи кошти міського бюджету.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тролейбуси, транспорт, пожежа, ЧТУ, Микита Вікторов, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект