Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Когда мы стояли на площади, было видно 5 Углов», - дитя війни про післявоєнний Чернігів


Нормовен

«Когда мы стояли на площади, было видно 5 Углов», - дитя війни про післявоєнний Чернігів

Про внесок трудівників тилу у визволення України і перемогу над нацизмом, та відбудову міста говорили у Чернігівському обласному молодіжному центрі.Валентині Петровій 85. Вона добре пам’ятає післявоєнний Чернігів.

Валентина Петрова, ветеран праці, дитя війни: «Мой отец освобождал Чернигов. Здесь его ранили и оставили. И мы с семьей из Донецка, мне было уже 10 лет, в 1944 году попали в Чернигов. Он был настолько разрушен, что, когда мы стояли на площади, было видно 5 Углов. И мы уже будучи школьниками, ходили помогать родителям, где сейчас Аллея Героев, разбирали камни. Школьники со всех школ выходили и засадили Кордовку. Там, где сейчас деревья, это мы послевоенные дети отстраивали наш родной Чернигов».

Ще одне випробування пережили люди старшого покоління. Це Голодомор 1931-1933 років. Люди пам’ятають все в деталях.

Так звана лялечка із мерзлої картоплі замотана у хустинку танула у роті малюка і допомагала втамувати голод на певний час. Голодна і змарніла дитина переставала плакати, ба, навіть засинала. Переживши голод, війну та повоєнні часи, найбільше чого хочуть ветерани, це ніколи в житті більше не ставати свідками подібних подій.

Чернігівська обласна організація ветеранів налічує більше 17 тисяч людей похилого віку. У День людей похилого віку, яке в Україні відзначають з 1990 року, вони отримували нагороди, квіти, оплески, пісні. Не забули ветерани Другої світової війни вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та воїнів російсько-української війни. Вони поклали до стел найбільший букет квітів.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День людей похилого віку, діти війни, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект