Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Музею загиблим в АТО землякам в селі Слобідка на Новгород-Сіверщині нададуть офіційний статус


Нормовен

Музею загиблим в АТО землякам в селі Слобідка на Новгород-Сіверщині нададуть офіційний статус

Музею загиблим в АТО землякам в селі Слобідка Новгород-Сіверського району нададуть офіційний статус. Його перетворять на районний осередок патріотичного виховання та поповнять новими експонатами – про це сказала заступниця голови Новгород-Сіверської райдержадміністрації Неля Чугаєва. Сьогодні вона побувала в музеї разом із заступниками міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Олександром Терещенком і Олексієм Ілляшенком. Цей музей створили селяни у пам’ять про загиблого земляка Ігоря Медведя. Наталія Скляренко далі.Наталія Мишко, засновниця музею: «Проходьте сюди. Це перша кімната. Ми так і планували, щоб вона була, так як Ігор з батьками тут жив. Трошки відтворили, що змогли. Тут ще дві кімнати, у нас є і плани, і бажання їх трохи доробити, і експонатами поповнювати, але поки так.»

Засновниця музею загиблим в АТО землякам Наталія Мишко показує заступникам міністра у справах ветеранів те, що слобідчани зробили за рік. Каже, музей потребує ремонту, не вистачає експонатів.

Наталія Мишко, засновниця музею: «Самі, що можемо, те й дістаємо, нам передають. Але хотілося, аби було більше. У нас тут екскурсії бувають, школярі, часто з села люди заходять, та й кажуть, зайдемо, глянемо, що у вас тут нового з’явилося.»

Олександр Терещенко, заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України: «Будемо звертатися до Міністерства оборони, військових частин, збирати те, що можна привезти, показати дітям. Подивлюсь, десь там є мій казанок - ще залишився.»

В Слобідський музей Олександр привіз дві книги. Перша – це фотографії з війни. Друга написана ним самим після повернення з фронту – «Життя після».

Музей загиблим в АТО землякам не зареєстрований, говорить Наталія Мишко, він існує завдяки небайдужим селянам. Заступниця голови райдержадміністрації Неля Чугаєва каже, процес переоформлення хати загиблого на Сході країни Ігоря Медведя на музей розпочали.

Неля Чугаєва, заступниця голови Новгород-Сіверської райдержадміністрації:
«Для того, аби документи привести в порядок, спільно з сільською радою ми розпочинаємо процедуру – спочатку визнати його негосподарським, про це в газету повідомляємо. Тоді вже на сесії сільрада візьме будівлю на себе. Тоді ми створимо музей при закладі культури.»

Після чого при музеї буде створено районний осередок патріотичного виховання, сказала Неля Чугаєва. Наразі будівлю під опіку взяли школярі з сусіднього села.

Данило Петрухан, учень Лосківської школи: «Ми будемо опікуватися нашим музеєм, будемо саджати квіти, прибирати.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: музей, АТО, село Слобідка, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект