Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Без відпускних та зарплатні: чому не виплачували гроші учителям Коропської школи мистецтв
УБП


Home net

Без відпускних та зарплатні: чому не виплачували гроші учителям Коропської школи мистецтв

Не отримали половину відпускних за липень і зарплату за серпень та вересень учителі Коропської школи мистецтв. Про це UA: Чернігів сказав директор Микола Отрош. Причина – в бюджеті громади не вистачає грошей на зарплати педагогам. Голова ОТГ Віктор Журавель сподівається, що нестачу до кінця року допоможе закрити районний бюджет. Начальник відділу культури місцевої райдержадміністрації Сергій Семенов каже: грошей в них теж нема. Тетяна Лось розкаже більше.За фортепіано Артем Мокебе. Він займається з викладачкою Яною Бульоновою. Музику, каже, любить і бере участь в конкурсах.

«Останній у Чернігові був, я посів 2 місце, ще був у Ніжині, там зайняв срібний диплом».

Вчителька каже, у неї навчаються 12 дітей. Це повне навантаження. Гроші за роботу їй не платять з червня.

«Виходить так, що в червні-місяці, як пішли у відпустку, так ще не все отримали. Половину мабуть. Як вийшли на роботу, нічого не було. Серпень, уже вересень закінчується – ще нічого не платили».

Через це, каже Яна Бульонова, у відпустці поїхала на заробітки.

«У нас четверо наших працівників, і я в тому числі, нам довелося через невиплату заробітної плати і відпускних їхати на заробітки закордон. Отак і живем».

Викладачка гри на баяні Лідія Гаркавенко розповідає про досягнення своїх учнів.

«Це юніорський, оце всеукраїнський дипломи. Ну а це вже обласного рівня».

Каже, хоч зарплати не отримує, дітей навчати продовжить.

«Ну отак же якось і виживаємо. Добре, що городи є. А так поставили нас в такі умови».

У Коропській школі мистецтв навчається 250 дітей, працює 20 викладачів, каже її директор Микола Отрош. Окрім гри на музичних інструментах, тут є своя художня студія і клас хореографії.


Директор каже, затримки з зарплатою виникли після створення у Коропі ОТГ, коли держава відмовилась виплачувати зарплату вчителям мистецьких шкіл і переклала ці зобов’язання на бюджети громад.

Микола Отрош, директор Коропської школи мистецтв:
«На мою думку, ми великий тягар для громад.

Несправедливо держава з мистецькими школами вчинила. Ми – така ж освіта, як і всі. Але чомусь освіту - середні школи держава фінансує: на заробітну плату їм направляють кошти, а мистецька освіта залишилась наодинці».

Підпорядковується школа, як і раніше, районній владі, а фінансує її громада. Район не може утримувати заклад, каже начальник відділу культури місцевої райдержадміністрації Сергій Семенов. Він вимагає, щоб громада повністю виплатила заробітну плату.

«На сьогоднішній день стоїть питання – чи взагалі закривати цей заклад. Послуги надаються виключно людям і дітям громади. У нас декілька учнів на території району залишилось. На мій погляд, громада давно повинна цей заклад забрати і утримувати належним чином».

Голова Коропської ОТГ Віктор Журавель каже, вони в бюджеті на 2019 рік передбачили фінансування енергоносіїв і 87% зарплати вчителям мистецької школи.

«При прийнятті бюджету громади на 2019 рік було заплановано 87% утримання фінансування Коропської районної школи мистецтв. В грошовому еквіваленті – це 2млн.400тис. Надлишкові призначення або інші якісь надходження на сьогоднішній день у громади немає можливості збільшити і профінансувати. На сьогоднішній день у бюджеті громади є дефіцит коштів».

Проблема з виплатою заробітної плати вчителям школи мистецтв, каже консультант з бюджетних питань Чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко, через недофінансування освітян державою.

«Держава сказала: ми збільшимо доходи місцевих бюджетів, і позашкілля фінансуватиметься з власних надходжень бюджету ОТГ чи районного бюджету. А потім, що робить держава – держава загальну освіту (мається на увазі ЗОШ І-ІІІ ступенів) фінансує не повноцінно, дає освітню субвенцію тільки на педагогів, а додаткову дотацію розподіляє через обласну адміністрацію. Обласна адміністрація 64% забрала собі в обласний бюджет, на громади кинули якісь копійки, тобто створили дефіцит коштів у громадах для загальної освіти».

Микола Силенко каже, голова громади в цій ситуації правий. Вони виконують зобов’язання по виплаті зарплати згідно з договором, який підписали з райдержадміністрацією перед початком цього року. Відповідальність за затримку заробітної плати несе районна влада, якій підпорядковується школа.

«В даному випадку районна рада і райдержадміністрація мають шукати два шляхи вирішення питання. Перше, з громадою говорити, щоб раніше вони розраховувались по договору. І друге питання, звертатись до обласного керівництва, щоб їм дали додаткову дотацію на загальну освіту, а свої кошти – власні надходження вони направили на позашкілля».

Поки готувався цей сюжет, директор школи повідомив, що громада перерахувала гроші на оплату відпускних вчителям за липень.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Коропська школа мистецтв, зарплата, вчителі, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект