Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Аварійне житло Чернігова. Як вирішуватимуть проблему?


Аварійне житло Чернігова. Як вирішуватимуть проблему?

Перелік будинків у Чернігові, які перебувають в аварійному або близькому до нього стані, умістився на 10 друкованих аркушах. Їх список склали в управлінні житлово-комунального господарства. Це не підйомні витрати для міського бюджету. Якщо співставити реальні можливості бюджету міста і масштаб цієї проблеми, її вирішення розтягнеться на століття, наголосив Владислав Атрошенко.При цьому чимало мешканці обласного центру ще й досі не усвідомлюють, що їх приватизована квартира чи кімната у гуртожитку, це не тільки те, що знаходиться за її дверима, а й місця спільного користування, під’їзди, дахи, підвали та мережі.

Вибух газу у будинку у Дрогобичі черговий раз підтвердив небезпечність подібних ілюзій, наголосив мер. Якщо порівняти рівень трагедій і матеріальних збитків з розміром допомоги постраждалим, а це мільйон 300 тисяч гривень виділених з місцевого бюджету, можна оцінити рівень трагедії цих людей, які опинилися на вулиці.

Не варто чекати критичного моменту, краще його попередити, - на цьому наголошує міська влада. І в чергове акцентує увагу людей на тому, що їх будинок – це їх спільна власність. Ті кошти, які платять мешканці за послуги управляючій компанії чи ЖЕКу, включають лише поточний ремонт у межах тих відсотків, які визначені у платіжках саме на цю послугу.

Нагадаємо, що на сесії міської ради також прийнята програма сприяння забезпечення житлом мешканців непридатних і застарілих помешкань у Чернігові на 2019-2023 роки. Яка передбачає фінансування у межах 75 мільйонів гривень на 5 років. Це система компенсації, які інвестори-забудовники будуть отримувати у разі, якщо будуватимуть на місці зношеного, аварійного житла, з відселенням мешканців у кращі будинки. Але для цього має бути згода як забудовника, так і усіх мешканців аварійного будинку.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аварійне житло, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект