Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Стартує монетизація пільг. Як їх отримати?


Нормовен

Стартує монетизація пільг. Як їх отримати?

Стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Від жовтня державну допомогу представники певних соціальних категорій отримуватимуть за тим же механізмом, що і монетизовані субсидії.Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення ОДА: «Держава хоче вийти на той рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги, коли отримувач послуг розуміє, що за послуги треба сплатити 100%, тобто немає якихось преференцій, немає пільг. Кожен отримувач послуги має сплатити 100% за послугу».

Як і раніше пільги призначатимуть відповідно до соціальних норм у визначеному розмірі – від 25 до 100% вартості комунальних послуг. Відтепер ці кошти можна отримувати у безготівковій формі автоматично або на руки.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення ОДА: «Ті громадяни, які мають право на пільгу, хочуть отримувати її в монетизованій формі, тобто живими грошима, вони повинні до 15 жовтня, не пізніше – це дуже важливо, прийти у відповідне управління соціального захисту населення, де вони оформлювали свою пільгу, де вони безпосередньо обслуговуються, і написати заяву про те, що вони хочуть отримати пільгу в готівковій формі, вказавши при цьому реквізити банку, на який треба перераховувати ці кошти».

Так, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків і вони зможуть зняти їх у будь-який час. Контролювати стан рахунку допоможуть налаштування смс-повідомлень.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення ОДА: «Через мобільний телефон громадянин буде отримувати від «Ощадбанку» повідомлення про нараховану пільгу, про проплачену суму по пільзі за конкретну послугу, і залишок платежу, який необхідно буде споживачу безпосередньо самому прийти у відповідне відділення банку чи Укрпошта, через які він здійснює платежі за комунальні послуги, і здійснити доплату до платежу».

Громадяни цієї категорії мають щомісячно сплачувати 100% вартість спожитої послуги, адже, якщо сума заборгованості перевищуватиме 340 гривень або триматиметься довше, ніж місяць, від наступного сезону пільги надаватимуть безготівково і транзакції здійснюватиме фінансова установа.

Така автоматична форма отримання пільг буде зручна для тих, хто не бажає чи не може самостійно сплачувати за комунальні послуги.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення ОДА: «Для цього взагалі не потрібно нічого робити, тобто людина очікує своїх грошей. Безготівкова форма розрахунків буде проводитись виключно через «Ощадбанк», і далі цей банк буде здійснювати платежі за отримані послуги відповідному надавачу послуг за конкретного споживача».

Як повідомили під час прес-брифінгу, такий механізм має поєднати зручність для мешканців та прозорість надання житлово-комунальних послуг.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пільги, монетизація, Олег Русін, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект