Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Нічні кошмари та спогади війни: на Чернігівщині бійців лікують творчістюНічні кошмари та спогади війни: на Чернігівщині бійців лікують творчістю

Вдарити по відлунню війни творчістю. Поблизу Чернігова на базі психо-неврологічної лікарні не один рік з початку війни на Донбасі діє реабілітаційний центр для колишніх бійців. Важлива складова цього центру — так звана арт-терапія.«Арт-терапія — це коли люди малюють і якимось чином переживають свої заблоковані емоції та пророблюють їх. У нас тут для цього є всі умови. Хлопці приходять і малюють», – Тетяна Вакульчик, психолог Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

«Вона розкріпачує людину, дає можливість відчути те, що вона може багато чого. Може творчо розкритись. У нас тут для цього є всі умови. Хлопці приходять і малюють», – Володимир Кравченко, арт-терапевт.

Малювання, вишивка, музика, скульптура — усе це дає захисникам змогу відкрити свої таланти й відволіктись від страшних спогадів і рефлексів.

«Дуже виражені порушення сну. Це кошмарні сновидіння, флеш-беки, хворобливі спогади про ці травматичні події», – Людмила Назаренко, лікар-психотерапевт відділення кризових станів.

За словами лікарів, такі стани в певною мірою можуть залишитись на все життя. З часом все ніби проходить, але будь-який стрес може спровокувати поновлення негативних симптомів. У центрі практикують не лише арт-терапію, а й психо-терапевтичні консультаційні сеанси та релаксаційні вправи.

«Ми проводимо на килимках спеціальні вправи для того, щоб розслабляти, розтягувати м’язи, які постійно спазмують під час стресів, негативних спогадів та переохолодження», – Тетяна Вакульчик, психолог Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

Всі фахівці закладу з початку війни пройшли навчання у військових психологів Ізраїлю та НАТО щодо лікування посттравматичних стресових розладів. Але, за словами медиків, заклад і програма реабілітації наших солдатів потребують фінансування, аби і в подальшому надавати якісну психологічну реабілітацію.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реабілітаційний центр, арт-терапія, Володимир Кравченко, учасники АТО, Cheline TV

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект