• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігів потерпає від пожеж та диму. «Діоксин азоту перевищує гранично допустиму концентрацію», - фахівці


Чернігів потерпає від пожеж та диму. «Діоксин азоту перевищує гранично допустиму концентрацію», - фахівці

Чернігів потерпає від пожеж та диму. Горять ліси, торф’яники, а крім цього мешканці обласного центру продовжують спалювати сміття біля своїх приватних будинків. І як результат, чернігівці страждають від смогу, який огорнув місто.Як нам підтвердила завідуюча відділенням загальної сімейної практики першої поліклініки першої міської лікарні Світлана Редька, кількість звернень до медиків зросла. У пацієнтів загострюються хронічні захворювання.

Світлана Редька, завідуюча відділенням загальної практики сімейної медицини:
«Гази, які виділяються при згоранні листви, сміття, пошкоджують слизову дихальних шляхів, приводять до загострення хронічних захворювань, такі як бронхіальна астма».

Найбільш небезпечна сполука, яка виділяється під час спалювання листя, це бензопирен. Він є дуже високим канцерогеном, акцентує лікар.

Вирішили дізнатися у фахівців обласного Гідрометцентру, які моніторять стан повітря у Чернігові, яка його концентрація наразі.

Юлія Зарецька, завідуюча сектора спостережень за забрудненням атмосферного повітря Чернігівського обласного центру Гідрометеорології: «Лабораторія була в Донецьку. А в останні роки в зв’язку з воєнною ситуацією, в Києві немає можливості визначати бензопирен зараз».

Як повідомила Юлія Зарецька, в обласному центрі з Гідрометеорології моніторинг забруднення атмосферного повітря проводять 6 днів на тиждень на двох стаціонарних постах. Результати на цей момент досить позитивні.

Юлія Зарецька, завідуюча сектора спостережень за забрудненням атмосферного повітря Чернігівського обласного центру Гідрометеорології: «Єдине, що діоксин азоту перевищує гранично допустиму концентрацію, тобто це міст шкідливої речовини в повітрі, який не наносить шкідливого впливу на організм людини, тварини, рослин. Люди не бачать великої загрози в цілому, і вважають, що травичка нова виросте і все красиво, все гарно. Але це не так».

Але в цілому, на думку фахівців, проблема залишається досить серйозною. Просто люди не думають про те, що кожна спалена купа сміття, це маленька піщинка, яка й веде до зміни клімату та парникового ефекту, який наразі загрожує усій планеті.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пожежа, дим, «Новий Чернігів»

Добавить в: