Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Макет Валу XVIII століття, історичних воріт, фонтан з цапками. Що буде на Валу після реконструкції


Нормовен

Макет Валу XVIII століття, історичних воріт, фонтан з цапками. Що буде на Валу після реконструкції

Доріжки, лавки, освітлення – на нижній частині Валу тривають ремонтні роботи. До Дня міста відкриють першу частину реконструйованого скверу Коцюбинського. Але повну картину можна буде побачити лише наступного року.Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ: «Не закінчений проект. Але не відкривати його немає сенсу, бо містяни дуже люблять гуляти там. Тому ми максимально робимо його зручним, з освітленням, з грунтовим освітлення. Тобто певні речі ми зробили. Але залишається зробити якісь естетичні, красиві деталі, щоб в комплексі все виглядало красиво».

Проект дворічний. Наступного року тут відновлять історичний фонтан з цапками. Це персонажі однієї з найкращих дитячих казок Михайла Коцюбинського про двох цапків. Нагадаємо, нижню частину Валу назвали на честь відомого письменника до його 100-річчя.

Наступного року тут замість клумби при вході з’явиться і макет чернігівської фортеці.

Нагадаємо, 3D-модель макету презентували в липні цього року.

Олександр Бондар, історик-консультант: «Це у нас макет чернігівської фортеці. Саме фортеці початку XVIII століття, до пожежі 1718 року, коли більша частина фортеці вигоріла».

Тут можна побачити унікальні і давно зруйновані споруди древнього Чернігова.

Олександр Бондар, історик-консультант: «Завдяки макету людина може побачити, який же саме був колегіум, який же саме був Борисоглібський монастир, корпус, який не зберігся, великий паркан, дзвіниця, як виглядав сам Борисоглібський собор, тому що він виглядав повністю по-іншому, це ж був бароковий стиль, келії настоятеля, інші келії братії, навіть той же Спаський собор, який ми звикли бачити, він такий хрестоматійний, канонічний, з двома шпилями, а тут ми бачимо зовсім інший».

Вбік гарматної алеї на плитці позначать і старий вхід на Вал.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ: «Це був історичний вхід на Дитинець. Це були ворота. Також зараз пропрацьовують питання, щоб зробити невеличкий макет цих воріт, щоб людям було зрозуміло, а що ж це викладено на бруківці».

Нагадаємо, роботи на нижній частині Валу розпочали цього року. Тут замінили підземні комунікації. Деякі труби тут були, скажімо, з 30-х років минулого сторіччя. Тут же працювали археологи, нині ж закінчують вкладання доріжок, зеленбудівці рівняють газони.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реконструкція, Вал, Ярослав Куц, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект