Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Монетизація пільг: як це працює та як оформити


Нормовен

Монетизація пільг: як це працює та як оформити

Пільговики, які хочуть отримати компенсацію за комунальні послуги готівкою, мають до 15 жовтня подати заяву про це до місцевого відділення управління соцзахисту. З цієї осені пільгу монетизують – її можна буде отримати або готівкою, або на банківську картку. Пільговик Іван Шульга каже – боїться, що доведеться за комунальні послуги повністю платити з власної кишені. Детальніше – в сюжеті Ольги Онищенко.Іван Шульга з Новгорода-Сіверського воював в Афганістані, має інвалідність та пільги на комунальні послуги. Безкоштовно щомісяця отримує 100 кВт електроенергії, 298 кубів природного газу та не сплачує за водопостачання. Ці норми споживання щороку скорочуються, говорить Іван. Показує зимові платіжки. В державні норми він не вкладається, тому щомісяця доплачує.

«За газ нам давали 600 кубів, а зараз вже половину – 298. Холодно у будинках у нас. То ми зараз ще доплачуємо свої кошти. А якщо нас переведуть зараз на готівковий розрахунок, то ми будемо сплачувати повністю і ніхто нам ніколи цих грошей не віддасть. Вони будуть казати, що немає, будуть різні постанови вигадувати.»

Іван каже, боїться, що гроші на комунальні послуги держава виплачуватиме невчасно.

«Якщо вони введуть зараз нам оці пільги готівкові може й виплатять колись, але це буде з такою затримкою. Уявляєте – це за газ треба сплачувати, за воду платити, за електроенергію платити, а пенсії? Три тисячі 600. Так це мені доведеться,якщо за всі комунальні сплачувати, то це мені треба 5000. А це ж кожного місяця. Що ж це воно буде? Я б хотів, наприклад, на мою думку, щоб ці пільги залишилися на державному рівні, як воно було.»

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін каже – соціальні норми, на які призначаються пільги, при монетизації залишаться тими ж.

«Рахується пільга на 10, 5 квадратних метрів на безпосередньо особу пільговика, додатково 21 кв.м. площі на родину пільговика і додатково 10,5 м. на кожного члена родини пільговика.

Мова йде про 287 тисяч пільговиків, які проживають на території Чернігівської області.»

Виплачуватимуть пільгу готівкою з початку опалювального періоду. Гроші надходитимуть на рахунок пільговика в уповноваженому банку або через «Укрпошту». Зняти їх можна в будь-який час. При виникненні заборгованості за комунальні послуги більше 340 гривень пільгу з наступного сезону виплачуватимуть у безготівковій формі.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Це, як і субсидія, може бути в готівковій і безготівковій формі монетизованої пільги. Ті громадяни, які відповідно мають право на пільгу і хочуть отримувати її в монетизованій формі, тобто грошима живими, через відповідне відділення уповноваженого банку, повинні до 15 жовтня, не пізніше, це дуже важливо, прийти у відповідне управління соціального захисту населення. І написати заяву проте, що вони хочуть отримати пільгу в готівковій формі, вказавши при цьому реквізити банку, на які треба перераховувати ці кошти.»

У безготівковій формі пільги призначатимуться автоматично через «Ощадбанк».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пільги, монетизація, готівка, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект