Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівців агітують добиратися на роботу пішки або велосипедом і обіцяють за це подарунки


Нормовен

Чернігівців агітують добиратися на роботу пішки або велосипедом і обіцяють за це подарунки

Чернігівців запрошують на 5 днів пересісти з автомобілів та маршруток на велосипеди і обіцяють за це подарунки.Вперше у нас в місті відбудеться європейський тиждень мобільності. Його мета – популяризація еко-культури в місті.

Катерина Литвин, заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР: «З 16 по 22 вересня вся Європа буде відзначати цей тиждень європейської мобільності. Ми в Чернігові ініціюємо таку акцію, що з 16 по 20 вересня закликаємо людей ходити на роботу пішки або на велосипеді, на самокаті. В будь-якому разі знайти собі альтернативний транспорт і тим самим говорити про екологію в нашому місті, і все ж таки рухатись до того європейського світосприйняття, коли максимум транспорту має бути екологічний».

Аби долучитися до ініціативи та позмагатися за призи, необхідно виконати декілька умов. Вони детально розписані на сторінці заходу у Фейсбук. А саме, розмістити афішу в себе на сторінці в соцмережі та впродовж 5 днів фіксувати свої результати.

Катерина Литвин, заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР: «Якщо говорити про людину, яка долучиться і буде ходити на роботу пішки, то умови цього конкурсу такі: людина за робочий тиждень має зробити більше ніж 35 тисяч кроків. Якщо ж людина їздить на велосипеді, ми довго думали, що з ними робити, визначили, що вони мають зробити не менше 10 поїздок. І якщо ти на велосипеді приїхав на роботу, то ти робиш селфі з велосипедом – ось я на роботі, і власно повертаючись додому. Тому 10 робочих поїздок ми можемо нарахувати».

Наприкінці тижня свій результат необхідно буде внести в гугл-форму. Розіграш призів відбудеться 22 вересня у сквері Хмельницького.

Катерина Литвин, заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР: «Призи будуть класні. А саме, починаючи від певної атрибутики на велосипеді, задля безпеки, до пристрою, який буде допомагати вам прораховувати ваш крокомір. Тобто фактично, починаючи від годинників, закінчуючи електронними обчислюваннями, і до дрібничок, які все одно треба».

Крім того, 21 вересня в місті запланована акція – День без автомобіля. Та ведуться перемовини про безкоштовний проїзд громадським транспортом для тих, хто в цей день матиме при собі водійське посвідчення.

Олександр Рижий, начальник управління транспорту ЧМР: «Ми запрошуємо власників автомобілів, щоб вони менш користувалися автомобілями. В місті буде проходити святкування Дня міста, будуть перекриті деякі центральні вулиці, тому пересуватися на автомобілі буде не комфортно, то ми запрошуємо скористуватися громадським транспортом, або іншими видами пересування».

Цього року у європейському тижні мобільності беруть участь 48 країн, це 2350 міст. З України, окрім Чернігова, ще 6 учасників. Цей рух пропагує зменшення використання приватного автотранспорту, покращення дорожньої інфраструктури, зміну ставлення населення до пересування пішки, велосипедом та громадським транспортом.

Нагадаємо, до 2020 року у Чернігові мають розробити план сталої міської мобільності – стратегічний документ, який об’єднає всі напрямки розвитку транспортної системи із включенням інших сфер життєдіяльності міста, і покликаний покращити якість життя чернігвців.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: європейський тиждень мобільності, велосипед, Катерина Литвин, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект